Selçuk Üniversitesinden DHBT Sınavına Hazırlanan Adaylara Müjde!

Selçuk Üniversitesinden DHBT Sınavına Hazırlanan Adaylara Müjde! Detaylar Haberimizde Yer Almaktadır…

Selçuk Üniversitesinden DHBT Sınavına Hazırlanan Adaylara Müjde!
04.11.2018
1.796
A+
A-

2020 DHBT Başvuruları ve Sınavı Ne Zaman?

Bilindiği üzere Kur’an kursu öğreticisi, imam hatip, müezzin kayyım olarak fahri, vekil, sözleşmeli ya da kadrolu görev almak isteyen din görevlisi adayları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sınavına girerek başarılı olmak zorundadır. ÖSYM resmi internet sitesinde yer alan akademik takvime göre 2018 DHBT sınavı 9 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır.

Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SELÇUKSEM) Müdürü Sayın Prof. Dr. Birol Gülnar’ın yaptığı açıklamada “Toplumuzun her alanında önemli yere sahip din görevlisi adaylarının girecekleri bu sınavdan önce ciddi bir prova yapma imkânı sunmak için Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SELÇUKSEM) olarak Türkiye Geneli ÜCRETSİZ Online (internet üzerinden) DHBT deneme sınavı yapmaya karar verilmiştir. Din görevlisi adaylarının sınavdan önce kendilerini deneyerek diğer adaylar arasındaki seviyesi hakkında fikir sahibi olacaklardır.” ifadelerini kullandı.

DHBT’ye hazırlanan adaylarının Selçuk Üniversitesi’nin yapmış olduğu bu ücretsiz hizmetten yararlanmaları için http://dhbt.selcuk.edu.tr adresini ziyaret ederek detaylı bilgiye ulaşabilir ve online kayıt işlemlerini yapabilirler.

kaynak: selçuksemEn güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.