2021 Ramazan Ayı Ne Zaman Başlayacak?

2021 Yılı On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif yaklaştı. Her yıl olduğu gibi bu yılda bereket ve bolluğun sevginin saygının çoğaldığı ve bir arada geçirilen Ramazan-ı Şerif bu yıl ne zaman başlayacak.

2021 Ramazan Ayı Ne Zaman Başlayacak?
02.04.2021
349
A+
A-

2021 Yılı On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif yaklaştı. 2021 Yılı Ramazan ayı ne zaman? İlk sahur ne zaman? İlk iftar saat kaçta nerede? Kadir gecesi ne zaman? İlk teravih ne zaman kılınacak? İlk oruç hangi gün tutulacak? Ramazan bayramı ne zaman? 

On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif için geri sayım başladı.

İçerisinde, Kur’an-ı Kerimde bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan Ayı Türkiye’de, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hesaplanan tarih ve saatte başlayacak.Müminler Ramazan ayının girmesiyle birlikte ilk teravihlerini kılarak sahura kalkıp oruca niyet edecek.

İlk teravih ne zaman kılınacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan takvime göre;İlk teravih namazı 12 Nisan 2020 yatsı namazının ardından kılınacak.

İlk sahura ne zaman kalkılacak ve ilk oruç hangi gün tutulacak?

Müminler, 12 Nisan’ı 13 Nisan’a bağlayan gece ilk sahurlarını yapacak ve niyet ederek 13 Nisan 2021 Salı günü ilk orucunu tutacak.

Kadir Gecesi ne zaman?

Kadir Gecesi ise 8 Mayıs’ı 9 Mayıs 2021’e bağlayan gece idrak edilecek.

Ramazan bayramı ne zaman?

12 Mayıs 2021 gününü Arefe günü olarak idrak edecek olan İslam alemi, 13 Mayıs 2021 tarihinde Ramazan Bayramını idrak edecek. 3 gün sürecek Ramazan Bayramı 15 Mayıs 2021 Cumartesi günü akşam namazıyla sona erecek.

 En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.