2021 Yılında Hac Olacak mı?

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs halen devam ediyor yaklaşan Ramazan ayı ile birlikte akıllarda Hac olacak mı sorusu kafaları karıştırıyor.Peki ya ne olacak?

2021 Yılında Hac Olacak mı?
01.04.2021
965
A+
A-

2020 yılında Covid-19 tedbirleri kapsamında Hacca sınırlı sayıda kişi alınmıştı bu yıl Hac olacak mı? soruları akıllarda soru işareti bıraktı.Peki ya bu sene Hac olacak mı? Hacca gidecek kişiler tarafından soru çokça araştırılıyor.Detaylar haberimizde…

Suudi Arabistan Hükümeti, koronavirüs salgını nedeniyle geçtiğimiz yıl (2020) kısıtlı sayıda hacı adayıyla hac ibadetini yerine getirmişti.

Çekilen kura sonucu her yıl Türkiye’den, 80 bin civarında vatandaş büyük bir hasretle Beytullah’a kavuşmak için dua ediyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm ülkelerde zorunlu olarak ertelenen Hac ibadetinin yeniden başlaması, tüm dünyada etkisi devam eden koronavirüs salgının seyrine bağlı olarak değerlendiriliyor. Bu kapsamda Suudi Arabistan Hükümeti Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre karar alıyor.

2021 yılı için hac ibedetinin olup olmayacağına veya olursa nasıl olacağına ilişkin hem Suudi Arabistan Hükümetinden hem de Diyanet İşleri Başkanlığından henüz bir açıklama olmamasının yanında Suudi Arabistan Hükümetinin kısmen biraz daha genişletilmiş şekilde Hac ibadetine yönelik çalışmalar yürüttüğü yönününde yorumlar yapılıyor.

Henüz yorum düzeyinde olan bu duyumların önümüzdeki haftalarda netlik kazanması bekleniyor.En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!
ETİKETLER: ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.