2024 MBSTS Geç Başvuru Tarihi Ne Zaman?

2024 MBSTS Geç Başvuru Tarihi Ne Zaman?
Yayınlama: 10.11.2023
8
A+
A-

Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) Tarihleri Açıklandı!

Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS), Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak görev yapmak isteyen ya da mevcut görevini sürdüren dini personelin mesleki bilgi seviyelerinin değerlendirildiği bir sınavdır. İmamlar, müezzinler, Kur’an kursu öğreticileri ve vaizler gibi kadrolar için zorunlu tutulan bu sınav, adayların İslami ilimler ve dini bilgiler konusundaki bilgi ve yeterliliklerini ölçer. MBSTS için tarihler belirlendi. Adaylar, kariyerlerinde bir sonraki adıma geçiş için bu önemli sınavda ter dökecekler.

Sınav Tarihi Ne Zaman?

MBSTS, 09 Mart 2024 tarihinde yapılacak. Bu sınav, diyanet personelinin mesleki bilgi ve becerilerini değerlendirerek onların kariyer yollarını şekillendirmelerine olanak tanıyor.

Geç Başvuru İçin Son Gün Ne Zaman?

Sınav için normal başvuru süreçlerini kaçıran adaylar için bir fırsat daha var: Geç başvuru tarihi olarak 08 Şubat 2024 belirlenmiştir. Adayların bu tarihe kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Bu önemli sınavla ilgili daha fazla bilgi, sınav hazırlık rehberleri ve güncel duyurular için sitemizi ziyaret edin. Adayların başarıya ulaşmaları için gerekli tüm desteği ve bilgiyi sağlamak amacıyla buradayız.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup