50. Yıl Dedeman Kur’an Kursu Dualarla Açıldı

50. Yıl Dedeman Kur’an Kursu Açıldı.

50. Yıl Dedeman Kur’an Kursu Dualarla Açıldı
Yayınlama: 10.12.2022
11
A+
A-

Melikgazi İlçe Müftülüğü koordinesinde Melikgazi Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 50. Yıl Dedeman 4-6 yaş Kur’an Kursu dualarla açıldı.

İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan  Melikgazi İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir, “Kur’an kurslarımızın varlığı toplumumuz için çok önemlidir. Bu Kur’an kursumuz Melikgazi Belediyesi tarafından yaptırılmış ve kullanılmak üzere  müftülüğümüze tevdi edilmiştir. Melikgazi Belediyesi ilçenin dört bir tarafına cami, Kur’an kursu ve sağlık ocağı gibi toplumun bütün kesimine hitap eden çok güzel eserler kazandırmıştır. Melikgazi Belediyesi’ne şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Daha sonra söz alan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Cenab-ı Allah burada eğitim alacak çocuklarımıza hayırlı birer birey olmayı nasip etsin. 4-6 yaş dönemi çocuklarımızın en önemli eğitim yaşıdır. Burada alacakları eğitimle birlikte onlar vatanına, milletine ve ailesine saygılı birer birey olacaklar inşallah. Bizler aile yapısını ne kadar korursak, ülke yapısı da o kadar sağlam olur. Belediye olarak 16 tane cami, 8 tane Kur’an kursu yapıyoruz. Cenab-ı Allah hepimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.” dedi.

İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “Böylesi güzel bir mekânı Kur’an kursu olarak tahsis ettiği için Belediye Başkanımız Sayın Palancıoğlu’na teşekkür ediyorum. Bizim derdimiz yavrularımızın vatanını, milletini, bayrağını bilmeleridir. Bizim başka bir derdimiz yoktur. İl ve ilçe müftülüğü olarak ne zaman değerli Başkanımızdan bir şeyler talep etsek Başkanımız bizlere olumsuz cevap vermedi. Melikgazi ilçemizde birçok cami ve Kur’an kursu yapılmış. Belediyemize çok teşekkür ederim. Başkanlarımızla ve Kayseri halkımızla iftihar ediyorum. Bu güzel Kur’an kursunun Kayserimize hayırlı olmasını dilerim.” diyerek sözlerini tamamladı.

Protokol konuşmalarının ardından minik öğrenciler tarafından ilahiler ve şiirler okundu. Mevlana’yı Anma Haftası münasebetiyle de minikler tarafından sema gösterisinde bulunuldu.

Gösteri sonrasında 50. Yıl Dedeman Kur’an Kursu’nun yapımında emeği geçen Melikgazi Belediye Başkanı Palancıoğlu’na Melikgazi İlçe Müftüsü Kandemir tarafından, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan’a da İl Müftüsü Yusuf Akkuş tarafından çiçek takdim edildi.

Kurdele kesiminin ardından protokol üyeleri ve davetliler Kur’an kursunu gezdi. Açılış sonrası protokol tarafından miniklere oyuncak dağıtıldı. Melikgazi Belediyesi tarafından miniklere mısır ve pamuk şeker ikramı yapıldı.

Açılış törenine İl Müftüsü Yusuf Akkuş,  Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir, öğrenciler, veliler ve mahalle sakinleri katıldı.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Eğitim Paketi - 5. Grup