Akbulut, Baba Okulunda Konuştu ”Aile Toplumsal Bir Diriliş Yeridir”

Ordu İl Müftülüğünce düzenlenen “Baba Okulu” seminerinde konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut “Aile Toplumsal Bir Diriliş Yeridir.” Dedi.

Akbulut, Baba Okulunda Konuştu ”Aile Toplumsal Bir Diriliş Yeridir”
Yayınlama: 02.11.2019
1.068
A+
A-

Ordu Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunca düzenlenen “Baba Okulu” eğitim seminerinin 3’üncü haftasının konuğu olmak üzere Orduya gelen Daire Başkanı Akbulut, seminer öncesi açıklamalarda bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak topluma yönelik çalışmaları büyük bir gayretle sürdürdüklerini ifade eden Akbulut, “Diyanet İşleri Başkanlığımız Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Dairesi Başkanlığı tarafından ailenin korunması ve güçlendirilmesine yönelik hizmetler vatandaşlarımızın da ilgisini çektiği için bu alanda neye ihtiyaç varsa o ihtiyaca yönelik çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.” Dedi.

Akbulut, ”Aile sadece anne ve babadan ibaret değildir”…

Ailenin sadece anne ve babadan ibaret olmadığının altını çizen Akbulut, “Aile denildiği zaman hem anne, hem baba, hem çocuklar, hem de akrabalar değerlendirilmelidir. Ülkemizde sadece özellikle annelerin eğitimleri, kadına dair çalışmalar hem bizim, hem diğer kurumların yaygın bir eğitim çeşidi iken babaya, erkeğe yönelik bir hizmet politikası yürütülmediğine şahit olduk. Bu alandaki eksikliği gidermek adına baba olabilmek, babanın sorumluluğunun üstlenilmesine katkıda bulunmak, baba ve anne arasındaki ilişkiyi hem psikoloji, hem iletişim teknikleri, hem de kuran ve sünnet bağlamında ele almak için bir baba okulu projesi başlattık.” Şeklinde konuştu

“Aile Toplumsal Bir Diriliş Yeridir” diyen Akbulut konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu proje Türkiye’de Ordu, Samsun, Kütahya ve Eskişehir olmak üzere dört ilde pilot olarak uygulanmaya başlandı. Projeye yönelik vatandaşlarımızın ilgisi gayet güzel, hatta bazı illerimizden de proje kapsamına alınmaları hususunda talepler almaktayız. Projenin sonunda katılımcıların “Baba Okuluna” hangi düşünce ve davranış tarzlarıyla katıldıkları, bitirdiklerinde de hangi kazanımları elde ettikleri hususlarını ayrıca gözlemleyip tespit edeceğiz. Eğitim insan hayatında mutlaka bir değişikliğe ve bir dönüşüme sebebiyet verecektir. Bu anlamda da sorumluluk bilinci taşıyan babalarımızın bu eğitimlere iştirak ettiklerine şahit oluyoruz.” Dedi.

Baba Okulu Projesi 2020 yılında 81 ilde uygulanacak

Baba okulu projesi ile ilgili çalışmaların ve planlamaların devam ettiğini belirten Akbulut, “Bu çalışmaların sonunda 2020 için 81 ilde Baba okulu eğitimlerini devam ettirmeyi planlıyoruz.” Şeklinde konuştu.

Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut Ordu Müftülüğünde 3’üncü haftasına girilen “Baba Okulu” eğitim seminerinde  “Kur’an ve Sünnette Baba Evlat ilişkisi” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup