Binlerce Genç “Gençlik Buluşması”nda Buluştu

Binlerce Genç “Gençlik Buluşması”nda Bir Araya Geldi.

Binlerce Genç “Gençlik Buluşması”nda Buluştu
Yayınlama: 19.12.2022
15
A+
A-

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Denizli Şubesi Gençlik Kolları, Denizli Müftülüğü Gençlik Kolları, Pamukkale Üniversitesi Genç TDV Topluluğu, tarafından gerçekleştirilen ve Yazar Hayati İnanç’ın konuşmacı olarak katıldığı “Gençlik Buluşması” programına binlerce genç ve vatandaşımız katıldı.

Program başlangıcından saatler önce salonu dolduran vatandaşlarımıza kahramanlık türkülerinin yer aldığı dinleti gençler tarafından icra edildi.

İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde görme engelli din görevlisi Emre Akşit tarafından Kur’an-ı Kerim tilavet edildi.

Açış konuşmalarını gerçekleştiren Denizli Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Denizli Şube Başkanı Mehmet Aşık, “Yüce Rabbim kitabımız Kur’an-ı Kerimde bizlere model olarak Allah Rasulünü örnek gösteriyor. Yeryüzünde iyiliği egemen kılmak istiyorsak, insanların mutlu olmasını arzu ediyorsak, Rasullullah (sav)’i kendimize model almakla başarabiliriz. Bu salonu doldurup, diğer salonda bizleri görüntü aktarımı ile programa katılan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Buradaki 2000 kişilik salonu doldurup taşırıp, yetmeyip 1000 kişilik diğer salonu dolduran tüm vatandaşlarımızı görünce duygulanmamak elde değil. Bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Önceki Dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci yaptığı selamlama konuşmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ettiğini, bu buluşmaların sıklıkla devam etmesini temenni ettiğini dile getirdi.

Yazar Hayati İnanç gençlere yönelik gerçekleştirdiği sunum beğeniyle dinlendi. Kendisi de Denizlili olan Hayati İnanç bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ettiğini belirtti.

Programa Önceki Dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İl Müftüsü Mehmet Aşık, AK Parti ve BBP il başkanları, kurum il müdürleri, il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, birim amirleri ile binlerce genç katıldı.

Program sonunda Denizli Müftüsü Mehmet Aşık tarafından Hayati İnanç’a Müftü Ahmet Hulusi Efendinin 15 Mayıs Milli Mücadele Fetvasının yer aldığı tablo hediye edildi.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Eğitim Paketi - 5. Grup