Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
18°C
Parçalı Bulutlu
Per 16°C
Cum 17°C
Cts 17°C
Paz 18°C

Çorum Müftülüğü, VHKİ Alaca ve Ortaköy Sınav İlanı 2019!

Alaca ve Ortaköy İlçe Müftülüklerinde münhal bulunan Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği kadrolarına Bakanlığımız Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmeliği,Sınav Yönetmeliği ile Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği gereğince yapılacak sınav sonucu naklen atama yapılacaktır.

Çorum Müftülüğü, VHKİ Alaca ve Ortaköy Sınav İlanı 2019!
16.03.2019
A+
A-

ATAMASI YAPILACAKLARDA ARANAN ŞARTLAR :

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinin (A) bendindeki şartları taşımak,
 • Başkanlık Teşkilatında en az iki yıl görev yapmış olmak ve Başkanlığımızda halen çalışıyor olmak,
 • En az lise ve dengi okul mezunu olmak.
 • Kurumca yada ilgili kuruluşlarca düzenlenen bilgisayar işletmenliği veya bilgisayar kullanma eğitiminde başarılı olduğuna ilişkin belge yada sertifikasına sahip olmak.
 • İ1 dışından müracaat edecek V.H.K.İ. için Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 20-1 ve 2, md.

gereğince bulunduğu ilde toplam olarak 2 yıl görev yapmış olmak. İl içinden müracaatlar için bulunduğu ilçede 6 ayını doldurmuş olmak. Kendi isteğiyle unvan değişikliği yaparak başka kadrolara atanan V.H.K.İ. için atandıkları yerde ve görevde 2 yıl çalışmış olmak.

DHBT Mülakat Online Seminer Programı

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAK :

 • Nakil istek dilekçesi (Matbu form-Müftülüğümüzden alınabilir)
 • Kurumca yada ilgili kuruluşlarca düzenlenen Bilgisayar işletmenliği veya bilgisayar kullanma eğitiminde başarılı olduğuna ilişkin belge yada sertifika.
 • İl dışından katılanlar için Müftülükçe imzalı hizmet cetveli

MÜRACAAT VE SINAV İŞLEMLERİ:

1 – Müracaatlar 15/03/2019 tarihinde başlayıp, 29/03/2019 tarihi mesai bitiminde son bulacaktır.

 • Yarışma sınavı 01/04/2019 Pazartesi günü saat 09:00’da İlimiz Müftülüğünde yapılacaktır.
 • Müracaatlar yalnızca İlimiz Müftülüğüne yapılacaktır.Adaylar münhal olan kadrolandan istediğine (birden fazla yere müracaat edilebilir) başvuru yapabilecek olup talep edilen ilçe /ilçeler dilekçede belirtilecektir.
 • Yazılı sınavından başarılı olmak için 100 üzerinden en az 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacak olup 70 ve üzeri puanı olanlar uygulama sınavına katılmaya hak kazanacaklardır.Uygulama sınavından da başarılı olmak için 100 üzerinden en az 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacak olup her iki sınavın ortalaması en yüksek olan adayın ataması yapılacaktır.
 • Sınav sonucu oluşturulacak başarı listeleri her İlçe Müftülüğü için ayrı ayrı oluşturulacaktır.
 • Faks ve elektronik ortamda yapılan mürüacaatlar kabul edlmeyecektir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilecek olup postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
 • Adaylar sınava gelirken T.C. Kimlik no’lu belgelerinden birini (nüfus cüzdanı,pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır. İlgililere duyurulur.


En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ömer Faruk Altun Hocayla DHBT Mülakatlarına Hazırlı Semineri