DHBT Sınavı 2024: Soru Dağılımı ve Süresi

DHBT Sınavı 2024: Soru Dağılımı ve Süresi
Yayınlama: 31.10.2023
54
A+
A-

2024 DHBT Sınav Detayları:

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi’nde, DHBT-1 bölümünde 20 soru ve DHBT-2 bölümünde de 20 soru bulunmaktadır. Bu, toplamda 40 soruluk bir sınav yapısını ifade eder. Adayların bu soruları yanıtlamaları için belirlenen süre ise 60 dakika olarak set edilmiştir.

2024 KPSS-DHBT Genel Yetenek ve Genel Kültür Bölümü İncelemesi:

2024’te gerçekleşecek DHBT Oturumları, KPSS sınavının önemli bir bölümüdür.2024 yılında KPSS-DHBT sınavında Genel Yetenek bölümü 60 sorudan oluşmaktadır. Genel Kültür bölümünde de aynı şekilde 60 soru ile adayları karşılamaktadır. Adayların bu iki kritik bölümdeki soruları cevaplamaları için tahsis edilen süre toplamda 130 dakikadır.

Sınavda kullanılacak testler, çoktan seçmeli soruları kapsamaktadır. Adaylar, sınav süresince verdikleri cevapları belirli bir cevap kâğıdı üzerinde işaretlemelidir. Sınav değerlendirilmesi ÖSYM tarafından, optik okuyucu cihazlarla yapılmaktadır. Bu okuma işlemi sonucunda elde edilen veriler bilgisayar ortamında detaylı bir şekilde analiz edilir. Önemli bir not olarak, adayların sadece cevap kâğıtlarına yaptıkları işaretlemelerin geçerli olduğunu ve soru kitapçığına yapılan işaretlemelerin dikkate alınmadığını hatırlatmakta fayda var.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi