DHBT Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

DHBT Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Yayınlama: 07.11.2023
2
A+
A-

DHBT Sınavı Ne Zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gereklilik arz eden Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için başvurular başlıyor! Adaylar, 2024 yılı DHBT sınavına 9 Ağustos’tan itibaren kayıt yaptırabilecekler. Başvuru süresi, 15 Ağustos’ta son bulacak. Sınav takviminizi ayarlayın ve bu önemli tarihleri kaçırmayın.

DHBT, İslami bilgiler ve diyanet hizmetlerindeki uygulamalar konusunda yeterliliği ölçen ve birçok adayın heyecanla beklediği bir sınavdır.
Bu yıl 22 Eylül’de gerçekleştirilecek olan sınav için tüm adayların hazırlıklarını yapmaları ve sınav gününe kadar bilgilerini taze tutmaları önerilmektedir.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Bu yılki DHBT sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih de belirlendi: 16 Ekim. Bu tarihte, tüm adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden öğrenebilecekler. Adayların kariyer yollarını belirleyecek bu sınav sonuçları için herkesin heyecanı dorukta.

DHBT sınavına hazırlanan tüm adaylara şimdiden başarılar dileriz. Unutmayın, başarının anahtarı istikrarlı çalışma ve doğru bilgidir. Sınav sürecinde yanınızda olduğumuzu bilin ve herhangi bir sorunuzda bizlere ulaşmaktan çekinmeyin. Sınav sonuçlarının açıklanacağı güne kadar, tüm gelişmeler için web sitemizi takip etmeye devam edin.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup