Din Görevlileri, Sorumluluğu Ağır Bir Görevi İcra Ediyor

Emekli Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, din görevlisi olmanın her safhasının önemli olduğunu belirterek, toplumun tüm kesimlerini kucaklayacak bir üslubun benimsenmesi gerektiğini vurguladı.

Din Görevlileri, Sorumluluğu Ağır Bir Görevi İcra Ediyor
Yayınlama: 17.12.2022
62
A+
A-

İl Müftülüğünce imam hatip ve müezzin kayyımlara yönelik “Aralık Ayı Personel İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.
Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Toplantıda din görevlilerine hitap eden İl Müftü Yardımcısı Fatih Sarıgül, gündem maddelerini tebliğ etti.
Toplantıya katılan emekli Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı ise tecrübe paylaşımında bulundu.

Her din görevlisinin yaptığı görevin mesuliyetinin farkında olması gerektiğini belirten emekli Müftü Veysel Çakı, “Yüce Rabbim bizi Kabe’nin şubeleri olan camilere hizmetkar kılmış, bundan dolayı ne kadar iftihar etsek azdır. Her görevlimiz ‘Allah beni seviyor ki, beni dünyada kendi mabedine hizmetkarlık gibi şerefli bir görevle onurlandırdı.’ bilinciyle hareket etmelidir. Biz bunu kavrayamazsak, hizmet kalitesini yükseltemeyiz. Görevinizi bir lütuf olarak değerlendirirseniz, o zaman hizmetinizden ve yaşantınızdan lezzet alır, çevrenize katkı sunarsınız.” dedi.

Din görevlilerinin ifa ettikleri vazife itibariyle Peygamber Efendimiz ’in (s.a.s.) mihrap ve minberinin temsilcileri olduğunu vurgulayan Çakı, “Aziz milletimiz, Kur’an ve sahih sünnete uygun bir din hizmeti istiyor ve bunu gerçekleştirecek olan sizlersiniz. Kimseyi ötekileştirmeden, toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir üslup benimseyin. Vazifenizi şuurlu bir şekilde ifa edin.” diye konuştu.
Toplantı fikir alışverişiyle sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Eğitim Paketi - 5. Grup