“Din İstismârı Karşısında Sahîh Dînî Bilginin Önemi” Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi

Erzincan İl Müftümüz Mehmet Emin ÇETİN, Türkiye Yazarlar Birliği Erzincan Şubesi’nin organizesiyle ‘Diyanet Gençlik Merkezi’mizde düzenlenen programa katılarak; “Din İstismarı Karşısında Sahih Dînî Bilginin Önemi” konusuyla katılımcılara hitap etti.

“Din İstismârı Karşısında Sahîh Dînî Bilginin Önemi” Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi
Yayınlama: 17.12.2019
756
A+
A-

Program, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden bir kardeşimizin Kur’ân-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Erzincan Şubesi Başkanı Halil İbrahim Yıldırım, TYB’nin kuruluş amacından bahsederek, katılımcılara, yıl içerisinde düzenlenecek olan kültürel etkinlik programları ile ilgili bilgiler verdi.

Sunumunu yapmak üzere kürsüyü teşrif eden il müftümüz Mehmet Emin ÇETİN, sinevizyon gösterimi eşliğinde “Din İstismarı Karşısında Sahih Dînî Bilginin Önemi” konusu üzerinde, öncelikle dinin tarifini yaparak, her devirde olduğu kadar, özellikle de her şeyin birbirine karıştığı ve din üzerinden birçok kimsenin insanları istismar ettiği gerçeğinden hareketle günümüzde sahih dini bilgi edinmenin ve İslam’ın kaynaklarına yönelmenin önemine vurgu yaptı.

Fetö ve Deaş gibi örgütlerin din istismarına da dikkatleri çeken müftümüz, milletimizin bu nedenle büyük sıkıntılara tanıklık ettiğini, elîm acıların yaşandığını söyledi. Aynı talihsiz tekerrürlerin bir daha yaşanmaması için uyanık olup, her türlü bilgiyi, özellikle dini konulardaki bilinçlenmeyi Kur’an ve sünnetin sağlam kaynaklarından edinmek gerektiğini vurguladı.

Program sonunda, kendilerine yöneltilen soruları da cevaplandıran müftümüz ÇETİN, programın düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Diyanet Gençlik Merkezi’mizin nezih ortamında, özellikle gençlerimizin sosyal ve kültürel, dînî bir takım etkinliklerle buluşmalarını temenni ettiklerini söyleyen müftümüz emeği geçen herkese teşekkürlerini ifade ettiler. Yoğun bir katılımın sağlandığı programın akabinde katılımcılara çay ikramında bulunuldu.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi