Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş “Sahih Dini Bilgi ile Gençlerimizi Donatmamız Gerekiyor” Dedi!

Diyanet işleri Başkanı Erbaş, Rusya Büyükelçisi Aleksey Yerhov ve Çad Büyükelçisi Adoum Dangai Nokour Guet’i ayrı ayrı kabul etti. Detaylar Haberde…

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş “Sahih Dini Bilgi ile Gençlerimizi Donatmamız Gerekiyor” Dedi!
Yayınlama: 15.02.2019
547
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Rusya Büyükelçisi Aleksey Yerhov ve Çad Büyükelçisi Adoum Dangai Nokour Guet’i ayrı ayrı kabul etti.

Rusya Büyükelçisi Aleksey Yerhov

Büyükelçilere, ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, ilk olarak Rusya Büyükelçisi Aleksey Yerhov’u makamında kabul etti. Başkan Erbaş, iki büyük devlet olan Türkiye ve Rusya arasında birçok alanda işbirliği yapıldığını ve ilişkilerin üst seviyede olmasının önemli olduğunu belirtti.

Rusya’da 25 milyon civarında Müslüman nüfusu olduğunu belirten Başkan Erbaş, “Bu açıdan, hem kültürel noktada hem dini noktada işbirliği yapmamızı gerektiren pek çok vesile var” dedi.

Rusya Büyükelçisi Aleksey Yerhov ise kabulünden dolayı Başkan Erbaş’a teşekkür etti.

Çad Büyükelçisi Adoum Dangai Nokour Guet

Rusya Büyükelçisinden sonra Çad Büyükelçisi Adoum Dangai Nokour Guet’i kabul eden Başkan Erbaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, göreve yeni başlayan Adoum Dangai Nokour Guet’e hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Eğitimin önemine dikkati çeken Başkan Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 42 Çad’lı öğrenciye eğitim desteği sağlandığını ifade ederek “Bu sayı daha da arttırılabilir. Biz elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

“Sahih dini bilgi ile insanımızı, gençlerimizi donatmamız gerekiyor” diyen Başkan Erbaş, yanlış bir din algısının İslam ülkelerinde yayıldıkça fitne ve tefrikanın arttığını kaydetti. Başkan Erbaş, fitne ve tefrikanın önlenmesinin yegane yolunun, gençleri Kuran ve Sünnet çizgisinde, doğru dini bilgi ile yetiştirmekten geçtiğini belirtti.

“Terör örgütü haline gelmiş bazı gruplar, yanlış din algısı ile yetişmiş olan gençleri kandırıyor, aldatıyor, kendi saflarına çekiyor” ifadelerini kullanan Başkan Erbaş, bu durumun da sömürgecilerin işine yaradığını söyledi.

Çad Büyükelçisi Adoum Dangai Nokour Guet ise kabulden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Erbaş’a teşekkür etti.

Çad’ın Türkiye ile tarihi ilişkilerinin olduğunu ve iki ülke arasında ilişkilerin daha da güçlendirildiğine işaret eden büyükelçi, “İlişkilerin güçlendirilmesi için buradayız” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Çad’da yapmış olduğu faaliyetleri dile getiren Adoum Dangai Nokour Guet, “Çad Cumhurbaşkanı’nın temsilcisi olarak, yaptığınız çalışmalardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kabullerde, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Selim Argun da hazır bulundu.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup