‘Dürüstlük Manavı’ndan Elde Ettikleri Geliri TDV’ye Bağışladılar!

Rize’de Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Doğu Türkistan halkına destek olmak amacıyla okul koridorunda açtıkları ‘Dürüstlük Manavı’ndan elde ettikleri geliri, Türkiye Diyanet Vakfına bağışladılar.

‘Dürüstlük Manavı’ndan Elde Ettikleri Geliri TDV’ye Bağışladılar!
Yayınlama: 01.04.2019
681
A+
A-

Doğu Türkistan halkının çektiği sıkıntıları hafifletebilmek ve bir nebze olsun katkıda bulunabilmek amacıyla Rize Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, okul koridorunda ‘Dürüstlük Manavı’ adıyla stant açtılar.

Okul Müdürü Ayhan Sanlı Taşdelen; öğretmen, öğrenci, veli ve okul aile birliği dayanışmasıyla açılan ‘Dürüstlük Manavı’ standıyla, öğrencilerin, yardımlaşma ve kardeşlik duygularını pekiştirmeyi amaçladıklarını ifade ederek, satışa sunulan ürünlerin üzerinde fiyat bulunmadığını, gönüllülük esasıyla kimin gönlünden ne kopuyorsa satışların o şekilde gerçekleştirildiğini söyledi.

Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Fatih Çolak ise yardımlaşma duygusunu artırmak için bu çalışmayı hayata geçirdiklerini belirterek, “Doğu Türkistan’daki zulme dikkati çekmeyi, dil, din, ırk ayrımı yapmadan Müslümanların herkese yardım yapmasını vurgulamayı, çocuklarımızın hassasiyetlerini artırmayı amaçlıyoruz. Tezgâhlarda bekleyen yok. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz aldıkları meyvelerin bedelini kendi gönlünce yardım kutusuna bırakıyor.” dedi.

Öğrenciler, Doğu Türkistan’daki zulüm altında olan insanlara gönderilmek üzere ‘Dürüstlük Manavı’ standından elde ettikleri geliri Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi’ne teslim ettiler.

Bağışı teslim alan Rize İl Müftü Yardımcısı Naci Çakmakçı, “İyilikte öncü olan Türkiye Diyanet Vakfı; birçok iyiliğe aracılık yapmış, birçok insanın yarasına merhem olmuş, hayri hizmetleri kendisine ilke edinmiş bir vakıftır. Öğrencilerimizin böylesine anlamlı bir projeden elde ettikleri geliri vakfımıza bağışlamaları takdire şayandır. Demek ki dürüstlük ve yardımseverliğin bir araya gelmesi, böylesine güzel manzaraların ortaya çıkmasına vesile oluyor. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, destek olan okul idaresine teşekkür ediyorum. Rize Şubesi olarak öğrencilerden teslim aldığımız bağışı, yerine ulaştırmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezine göndereceğiz” dedi.

 

KAYNAK: https://www.diyanethaber.com.tr/

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup