Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 17°C
Çok Bulutlu
İstanbul
17°C
Çok Bulutlu
Çar 18°C
Per 17°C
Cum 19°C
Cts 20°C

Edirne İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı

Edirne İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru Şartları Haberimizin Detayında..

Edirne İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı
03.09.2018
A+
A-

İlimiz Merkez ve İlçe Müftülüklerine bağlı olarak 2018-2019 eğitim-öğretim yılında açılacak olan Kur’an Kurslarında (Cami, Kur’an Kursu veya uygun görülen diğer yerler) ek ders ücreti karşılığı görevlendirilmek üzere Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi sınavı yapılacaktır.

SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A Maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5’inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak
 3. İmam-Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak,
 4. Kur’an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak,
 5. Sabıka kaydı bulunmamak (Kamu için)
 6. 2016 yılı KPSS (DHBT)’den 60 ve üzeri puan almış olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

 1. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar en geç 10/09/2018 tarihi mesai bitimine kadar;
  a- Dilekçe (İl Müftülüğünden temin edilecektir)
  b- 2016 KPSS (DHBT) öğrenim durumuna göre Diploma aslı veya onaylı sureti,
  c- Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartı Fotokopisi,
  ç- KPSS (DHBT) sonuç belgesi
  d- Varsa hafızlık belgesinin aslı
  e- Adli Sicil Kaydı Belgesi (Resmi Kurum için olacak)
  f- 1 (bir) adet vesikalık fotoğraf ile İlimiz Müftülüğüne Şahsen Müracaat edecektir.
 2. Her Aday 1 İlçe Müftülüğü için müracaat edebilir, 1 den fazla yere müracaat eden adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.
 3. Belgeleri eksik olanlar ile faks, posta ve e-posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. SINAV İŞLEMLERİ
  a- Sınav 13/09/2018 günü saat 09:00’da Edirne İl Müftülüğünde yapılacaktır. Fazla müracaat olması durumunda sonraki günlerde de sınava devam edilecektir.
  b- Her aday müracaat etmiş olduğu ilçeye göre sınava katılacak olup başarı sıralaması müracaat etmiş olduğu ilçeye göre belirlenecektir.
  c- Belirtilen tarihte sınava katılmayanlar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.
 4. Başarılı sayılabilmek için sözlü sınavdan en az 70 (yetmiş) puan alınması gerekmektedir. GÖREVLENDİRME İŞLEMLERİ
  a- Görevlendirmeler, sözlü sınav sonucu başarılı olan adaylar arasından en yüksek puan alan adaydan başlamak suretiyle başarı sırasına göre yapılacaktır. Puanların eşit olması halinde KPSS (DHBT) puanı yüksek olan, bu puanında eşit olması halinde, hafızlık ve öğrenim durumu sırasına göre yapılacaktır.
  b- Başvuru ve Sınav işlemleri süresince, İl Müftülüğümüz internet sitesinde (edirne.diyanet.gov.tr) adresinden yapılacak tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.
  c- Sınav öncesi, sonrası ve görevlendirme sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirmeleri yapılsa dahi görevleriyle ilişikleri kesilecektir.
  ç- Görevlendirildikten sonra yapılacak olan Güvenlik Soruşturmasında olumsuz bir durumla karşılaşılması halinde görevlendirmeler sonlandırılacaktır.

SINAV KONULARI


Edirne İl Müftülüğünden İlanen duyurulur. En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.