Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
30°C
Parçalı Bulutlu
Çar 28°C
Per 30°C
Cum 29°C
Cts 29°C

Elazığ Müftülüğü, Vekil İmam Hatip ve Vekil Müezzin Kayyım Alım İlanı

Elazığ Müftülüğü, Vekil İmam Hatip ve Vekil Müezzin Kayyım Alım İlanı
24.05.2021
A+
A-

İl ve İlçe Müftülükleri bünyesinde Yurtdışı, Askerlik, Sağlık Kurulu Raporu vb. nedenlerden dolayı görevlerinden ayrılan veya ayrılacak olan cami görevlilerinin yerlerine sözlü/uygulamalı yarışma sınavıyla, 657 sayılı D.M.K.’ nun 86. maddesi gereğince açıktan vekil imam hatip ve müezzin kayyım ataması yapılacaktır.

I- Sınava Katılmak İsteyen Adaylarda Aranacak Şartlar

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesindeki şartlar ile Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin “ortak nitelik” şartını taşımak,
2- 2020 Yılı KPSS (DHBT) puanı 70 ve üzeri olanlar.
3- Vekil İmam-Hatip, Vekil Müezzin Kayyım olarak atanmak için en az İmam Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim mezunu olmak,
4- Lise mezunu ve hafız olanlar Vekil Müezzin Kayyımlık için müracaat edebileceklerdir. 5- Halen vekil olarak görev yapmamak.

II- Başvuru Şekli

Adayların, İl Müftülüğünden temin edecekleri

FORM DİLEKÇE’ye GÖREV ALMAK İSTEDİĞİ

YERİ (İl,İlçe), Diploma ve 2020 yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi ile Hafızlık Belgesini (hafız olanlar)

ekleyerek şahsen

24/05/2021–07/06/2021

tarihleri arasında Müftülüğümüze müracaat etmeleri

gerekmektedir. Süresi içerisinde yapılmayan veya posta yoluyla yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

III-Sınav

1- Sınav 09/06/2021 Çarşamba günü İL MÜFTÜLÜĞÜNDE saat 09.00’da başlayacak olup sınava katılacakların belirtilen yer ve saatte hazır bulunmaları gerekmektedir. Sınavın bitmemesi halinde ise bitinceye kadar müteakip gün/günlerde sınava devam edilecektir.
2- Sınavdan başarılı sayılmak için sözlü/uygulamalı mülakattan 100 tam puan üzerinden en az 70 (yetmiş) ve üzeri puan almak gerekmektedir.
3- Sınav sonuçları ilçeler bazında ayrı ayrı ilan edilecektir.
4- Sınav sonuçları ikinci bir sınav açılıncaya kadar geçerli olacaktır.

IV- Atamalar

1- Atamalar, başarılı olan adaylar arasından Sözlü/Uygulamalı Mülakat Puanı en yüksek olandan başlamak suretiyle başarı sırasına göre yapılacaktır.
2- Sözlü/Uygulamalı Mülakat Puanının eşitliği durumunda KPSS ( DHBT) puanı yüksek olan, bu puanın da eşitliği halinde sırasıyla dini yükseköğrenim gören ve hafız olan adaylara öncelik verilecektir.
3- Atama sırası gelenlerden açıktan atamaya esas belgeleri (İş Talep Formu, Kimlik Belgesi Sureti, sabıka kaydı, imam-hatiplik ve müezzin-kayyımlık yapmaya mani bir özrü bulunmadığına ve askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyan) bilahare istenecektir. Açıktan atamaya esas belgelerini ibraz edemeyenlerin ataması yapılmayacaktır.
4- Atama sırası gelen kişi, teklif edilen görev yerini kabul etmediği takdirde kendisine başka bir yer teklifi yapılmayacak olup hakkı kaybolacaktır.

İlanen duyurulur.

Selami AYDIN Vali a.
İl Müftüsü

Dağıtım:
10 İlçe Kaymakamlığı (İlçe Müftülüğü)na

2021 Müftülüklerin alım ilanları için tıklayın

En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.