Erzincan Müftülüğü Gençlik Hizmetleri Eğitim ve Sosyal Hizmetler Faaliyetleri

Erzincan Müftülüğü gençlik hizmetlerinin üniversite talebelerine yönelik eğitim ve sosyal hizmetleri devam ediyor. Detaylar haberde…

Erzincan Müftülüğü Gençlik Hizmetleri Eğitim ve Sosyal Hizmetler Faaliyetleri
Yayınlama: 06.03.2019
435
A+
A-

Geçtiğimiz hafta sonu Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’ne bağlı çeşitli fakültelerde öğrenim gören 70 kadar öğrenci için düzenlenen Erzincan gezisi programına katılan öğrenciler; il müftülüğü gençlik hizmetleri koordinatörlüğü bünyesindeki vefâ gençlik kulübünün refakatinde ilimizin önemli mekanları olan Ergan dağı, Ekşisu mesire alanı gibi bölgeleri ziyaret ettiler.

Oldukça verimli geçen gezi programı çerçevesinde Erzincan’ın genel bir tanıtımı yapılıp şehrin tarihçesi faaliyette görevli olan il müftülüğü mensubu görevliler tarafından anlatılırken, Ergan dağı dönüşünde şehrin dışındaki bölgelerde yaşayan hayvanlara, kuşlara  öğrencilerin vesilesi ile de  gıda dağıtılarak, insanlığın yaratılmış olan tüm mahlûkâta göstermesi gereken merhamete vurgu yapıldı.

Erzincan’ımızın eski bir mesire alanı olan Ekşisu’da devam eden gezi yine o bölgede üniversite gençliğine yapılan ikram ile sona erdi.

Tertib edilen faaliyetin tümü ve özelllikle “mahlukâta vefâ” anlamında yapılan davranıştan  etkilenen üniversite öğrencileri, hissiyatını şu şekilde ifade ettiler:

Erzincan müftülüğümüze, il müftümüz Mehmet Emin Çetin Beyefendiye, gençlik hizmetleri koordinatörlüğündeki hocalarımıza bu imkanları temin ettikleri ve bizler için gösterdikleri gayretler adına, vefâ gençlik kulübümüzün tüm mensuplarına bu muhabbetli birliktelikten dolayı çok teşekkür ederiz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup