Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16°C
Rüzgarlı
İstanbul
16°C
Rüzgarlı
Çar 18°C
Per 15°C
Cum 16°C
Cts 17°C

Erzincan Müftülüğü Geçici Öğretici Sınav İlanı

Erzincan Müftülüğü	Geçici Öğretici Sınav İlanı
21.06.2021
A+
A-

TC.

ERZİNCAN VALİLİĞİ
İl Müftülüğü

DHBT Mülakat Online Seminer Programı

Sayı : 23562349.902.03. (59424 1510612021
Konu : Geçici Öğretici Sınav İlanı

DUYURU

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 86. maddesi, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 10 ve 11. Maddeleri, Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar İle Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönetmeliğinin 7. maddesi ile Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar İle Öğrenci Yurt Ve Pansiyonları Yönergesinin 10. maddesi uyarınca; İl ve İlçe Müftülüklerimize bağlı Kur’an kurslarında sözlü sınav sonuçlarına göre ek ders ücreti karşılığında Geçici Kuran Kursu Öğreticisi görevlendirilecektir.

A- SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR:

1.657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesindeki şarllar ile Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5’inci maddesindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

2- 2020 Yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 ve üzeri puan almış olmak. (60 ve üzeri puan! olan yeterli sayıda müracaaiçı olmaması durumu dikkate alınarak KPSS (DHBT)’ye girenlerin de sözlü sınav yapılmak üzere müracaatı alınacaktır)

3- En az İmam Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini yükseköğrenim mezunu olmak.

B- BAŞVURU İŞLEMLERİ:

Adayların Müftülüklerden temin edecekleri “Matbu Dilekçeyi” doldurarak diploma ve 2020 Yılı KPSS (DHBT) Şopuş belgesi ile Hafizlık Belgesini (hafiz olanlar) ve varsa geçerliliği olan 4/6 Yaş Sertifikasını ekleyerek şahsen 29 Haziran 2021 tarihi mesai bitimine kadar görev almak istedi; İVİlçe Müftülüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir. Süresi içerisinde yapılmayan veya posta yoluyla yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

.C- SINAV İŞLEMLERİ:

1. Sözlü sınav Ol Temmuz 2021 tarihinde Erzincan İl Müftülüğünde yapılacaktır. Sınavın aynı gün bitmemesi halinde bitinceye kadar müteakip gün/günlerde sınava devam edilecek, sınav sonuçları sınav bitim tarihinden itibaren 15 (on beş) gün içinde açıklanacak ve sınav sonuçları ikinci bir sınav açılıncaya kadar geçerli olacaktır.
2- Sözlü sınavda başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 (yetmiş) puan almak gerekmektedir.

3- Müftülüğümüz (http:/erzincan diyanet. gov.tr) intemet sitesinden ve bina girişindeki ilan panomuzdan sınav işlemleri ve sonuçlarına dair yapılan yapılacak tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Adaylara ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacaktır.

D- GÖREVLENDİRMELER:

1. Görevlendirme başarılı olan adaylar arasından sözlü sinav puznı en yüksek olandan başlamak suretiyle başarı sırasına göre yapılacaktır.

2- Sözlü Sınav Puanının eşitliği durumunda KPSS ( DHBT) puanı yüksek olan, bu puanın da eşitliği halinde Sırasıyla dini yükseköğrenim gören ve hafiz olan adaylara öncelik verilecektir.
3-  Görevlendirme sırası gelenlerin görevlendirmeye esas belgeleri (kimlik belgesi sureti, sabıka kaydı, Kuran Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir özrü bulunmadığına dair belge) görevlendirmeyi talep ettiği İL 7 İlçe Müftülüğüne bilahare teslim edilecektir.

4- Sinav öncesi, sonrası ve görevlendirme sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirmeleri yapılsa dahi görevleri ile ilişikleri kesilecektir.

İlanen duyurulur. 

2021 Müftülüklerin alım ilanları için tıklayın

En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ömer Faruk Altun Hocayla DHBT Mülakatlarına Hazırlı Semineri