Eskişehir’de Sabah Namazı Buluşmasına Yoğun İlgi

Eskişehir’de Sabah Namazı Buluşmasına Yoğun İlgi
Yayınlama: 11.01.2023
10
A+
A-

Eskişehir İl Müftülüğü himayesinde ‘’Sabah Namazında Ailece Huzurda Buluşalım’’ programı kapsamında Gençlik koordinatörlerinin, Genç TDV’ nin, manevi danışmanların ve STK’ ların katkılarıyla, Odunpazarı İlçe Müftülüğünün ev sahipliğinde Odunpazarı Reşadiye Camii’nde sabah namazı buluşması gerçekleştirildi.

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız,İl Jandarma Komutanı J.Alb. Ercan Atasoy, İl Müftüsü Bekir Gerek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Osman Ercan, Tepebaşı İlçe Müftüsü Gafur Yıldırım, Odunpazarı İlçe Müftüsü Hamdi Uzunharman, Esimder Başkanı Av. Mustafa Özkan, STK temsilcileri, Din görevlileri, Kur’an Kursu öğreticileri,öğrencilerin ve vatandaşlarımızın katılıp yoğun ilgi gösterdiği sabah namazı buluşmasında, Camii’nin cemaati almadığı cami dışına taştığı görüldü.

Namazdan önce Eskişehir Din Görevlileri tarafından Kur’an Ziyafeti gerçekleştirildi. Namaza müteakip ise İl Müftüsü Bekir Gerek’in duasının akabinde, İstanbul Ayasofya-i Kebir Camii Baş İmam Hatibi Kur’an-ı Kerimi güzel okuma Dünya 1.si Kurra Hafız Ferruh Muştuer tarafından Kur’an ziyafeti sunumu ve tesbihat gerçekleştirildi. Okuyuşuyla gönülleri mest eden Kuran Ziyafetinin akabinde yapılan tesbihata, cemaat eşlik etti.

Tesbihattan sonra İl Müftüsü Bekir Gerek yaptığı konuşmada ” Bugün, kadınıyla, erkeğiyle, kızıyla, genciyle, çocuğuyla, sabah namazında buluşmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Rabbimize sonsuz hamd olsun. Allahın evinde ona misafir olmak, Ailece Camide buluşmak gerçekten büyük bir bahtiyarlık. O yüzden bu buluşma bizim için çok anlamlı bir buluşma. Rabbim bu beraberliğimizi ve bunun gibi hayırlı buluşmalarımızı daim, ibadet ve dualarımızı kabul eylesin İnşallah.” dedi ve programda emeği geçen herkese teşekkür etti.
Programın ardından cemaate çorba ikram edildi.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi