Fahri Kur’an Kursu Öğreticileri ve İmam Hatipler Müjde Beklemekteler!

DinGorevlileri.com.tr Müjde Beklemekte Olan Kur’an Kursu Öğreticileri ve İmam Hatiplerin Sesi Oluyor…

Fahri Kur’an Kursu Öğreticileri ve İmam Hatipler Müjde Beklemekteler!
Yayınlama: 01.07.2018
24.188
A+
A-

Bilindiği üzere Diyanet teşkilatında görev yapan fahri Kur’an kursu öğreticileri ve imam hatipler her sene müftülüklerin yaptığı mülakata sınavına girip başarı oldukların da görev almaya başlarlar ancak görevleri devamlı olmamakla birlikte birçok haktan mahrum ediliyor. Örneğin; SGK prim ödemeleri yarım gün üzerinden yapılıyor, ders saati ücreti çok düşük ödenmektedir.

20 BİN CİVARI FAHRİ KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİSİ MAĞDUR!

20 binin üzerinde Fahri Kur’an Kursu Öğreticisi var ve çok kötü şartlarda Diyanet’te çalışıyorlar. Çok net değil ama Bin 300 lira gibi bir maaş alıyorlar ve aylık 8 ile 15 gün arasında da sigorta primleri yatırılıyor.

CUMHURBAŞKANIMIZ TALİMAT VERDİ, FAHRİ DİN GÖREVLİLERİ ARTIK MÜJDE BEKLİYOR!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün AK Parti milletvekilleri ile Genel Merkezde yaptığı toplantıda ücretli öğretmenler ve mağduriyetleri konusu masaya geldi. Toplantıda bir milletvekili ücretli öğretmenlerin maaşlarını gündeme getirerek, “Bin 300 lira civarında maaş alıyorlar. Üstelik sadece 15 günlük sigortalı görünüyorlar” demesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hayret ettim. Gerçekten böyle mi ya” diyerek Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a sordu.

Bunun üzerine Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Kur’an Kursu Öğreticilerinin de aynı durumda olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu konu önemli, mutlaka düzeltin” diye talimat vermişti. Cumhurbaşkanlığı seçiminde BAŞKAN seçilen Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’dan Fahri Kur’an Kursu Öğreticileri artık müjde beklemektedir.

ÖNEMLİ NOT: Bu mesleğe gönül vermiş değerli Kur’an kursu öğreticileri ve imam hatipler kendi sosyal medya hesaplarında bu haberimizi paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmamıza vesile olacaksınız. Böylece sesimiz daha gür çıkacaktır.

Fahri Kur’an Kursu Öğreticileri ve İmam Hatipler İle İlgili En Güncel İlan ve Duyuruları Anında Bildirim Almak İçin Mobile Uygulamamızı İndirmenizi Mutlaka Tavsiye Ederiz! Tıklayınız..

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Vildan KUŞTAŞI dedi ki:

    Ne 1300 tl mı biz 800-1000 tl alıyoruz o kadar bile yok

  2. Musa kolçak dedi ki:

    Selamin aleyküm değerli kardeşlerim kimse beni yanlış anlamasın ben siyaset falan yapmıyorum ama bilinmesini istediğimiz bir konu diyanet bizim baş tadımız ve olmazsa olmazımız ama üzülerek yazıyorum diyanet işleri bizim dinimizi tanımak ve öğrenmemiz konusunda en önemli kurum benim dile getirmek istediğim ise bu kurumda bir çok çalışan personel ve öğretim görevlisi veya hocalarımız hatta jürilerimiz dini alet eden bazı kişiler kesinlikle hepsi demiyorum içlerinde fetöcü yada ismini vermek istemediğimiz cemaatlerin mensupları olduğu gerçeği mutlaka vardır bunlar yeni din görevlisi alınacağı zaman referans adı altında hiç bilgisi olmayan kişiler işe alınmıştır biz bu olaya torpil yada rüşvetle diyoruz bunu şuradan biliyoruz eşi imamsa mutlaka hanımı da işe alınmış böyle o kadar kişi varki kuranı kerim okumayı bile bilmeyen kişiler 0 6 yaş kuran öğteticisi olmuşlar ne yazıkki hafız olup dhbt puanı yüksek hatta hafızlıkta bölge birşncisi hanım kızımız ben kendime güveniyorum esin kazanırım deyip mülkatta elenmiş ve hayal kırıklıp yaşamaktadır

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup