Geçici (Fahri) Kur’an Kursu Öğreticilerinin Sesini Duyan Var Mı?

Geçici (Fahri)Kuran kursu öğreticileri ve Vekiller olarak uzun zamandır Hükümetimize tüm yetkili kurumlara ve Vekillerimize sıkıntılarımızı bildirmekteyiz.

Geçici (Fahri) Kur’an Kursu Öğreticilerinin Sesini Duyan Var Mı?
Yayınlama: 23.07.2018
1.475
A+
A-

Geçici (Fahri) Kur’an Kursu Öğreticilerinin Sesini Duyan Var Mı?

Bizler Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yanı sıra Din Hizmetleri Alan Bilgi seviye Tespit sınavı (DHBT) ve Yılda iki kez, mülâkat sınavlarını kazandıktan sonra, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından il, ilçe ve köylerdeki Kur’an kurslarında camilerde geçici görevlendirilen Kur’an hizmetkârlarıyız.

Hepimiz asıl atanma şartlarına haiz, Türkiye’nin en ücra yerlerinde, din ve Kur’an hizmeti veren İslam ahlakı ve İslam kardeşliğinin tesisi ve Yeniden büyük Türkiye için çabalayan geleceğin mihenk taşlarıyız.

Tüm olumsuzluklara rağmen görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirme bilinciyle hareket ediyoruz.

Fakat geçici görevlendirilmeler nedeniyle her eğitim-öğretim yılı sonunda işimize son veriliyor ve tekrar sınavlara tabi tutuluyoruz.
Hiç bir kurumda bu kadar yoğun sınavla görevlendirme yapılmamaktadır.

Sürekli sınavlara tabi tutulmak ve çalışmalarımızın karşılığını alamamak bizleri hem maddi hemde psikolojik yönden etkilemektedir.

Asgari ücretin altında maaş almamıza rağmen manevi hazzı yüksek olan Kur’an hizmetini, kadrolu hocalarımız gibi özverili bir şekilde çalışıp gayret gösteriyoruz.

Ancak mevcut uygulamalar ve iş güvencemizin olmaması nedeniyle geleceğimizden umutlu değiliz. Bir çok kesime kadro verilirken bizler beklemekteyiz.Bizlerin isteği asıl işi yapan, Geçici (Fahri)Kur’an Kursu öğreticileri ve Vekillerin yasal bir düzenleme ile kadrolu veya sözleşmeli olarak atanmamız ve iş güvencemizin sağlanmasıdır.

Sn Cumhurbaşkanımızın biz Geçici (Fahri)Kur’an kursu öğreticileri ve Vekillere mutlaka sahip çıkacağına gönülden inanıyoruz.”

Yeniden Büyük Türkiye yolculuğunda,Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümetimizin, bu haksızlığa vede mâduriyete duyarsız kalmayacağına inancımız tamdır.
Saygılarımızla…

Dingorevlileri.com.tr olarak;

Dingorevlileri.com.tr olarak herzaman geçici (fahri) Kur’an kursu öğreticilerinin her zaman yanında olduğumuzu bildirmek isteriz. Gerek haberlerimiz ile gerekse sosyal medya paylaşımlarımızla desteklerimizi göstermekteyiz. Tabiki bunlar yeterli değildir siz değerler Kur’an kursu öğreticileri, imamlar ve müezzin kardeşlerimizin de yayımladığımız haberleri tüm sosyal medya hesaplarında paylaşmakları gerekmektedir. Böylece sesimiz daha gür ve yüksek çıkacak olup çalışmalarımıza çözüm odaklı yön vermiş olacağız.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup