Hac Ve Umre Hizmetleri Bölgesel Bilgilendirme Semineri Kayseri’de Yapıldı..

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü” Hac ve Umre Hizmetleri Bölgesel Bilgilendirme Semineri” Kayseri’de yapıldı.

Hac Ve Umre Hizmetleri Bölgesel Bilgilendirme Semineri Kayseri’de Yapıldı..
Yayınlama: 08.11.2019
2.062
A+
A-

Seminer Ahmet İnci Camii İmam Hatibi Hüsrev Çakmak tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, “Pazar gününden bu tarafa ülkemizin bütün illerinden gelen, hac ve umre bürolarında görev yapan büro personelimizin hizmet içi eğitimi Erciyes Dağının zirvesindeki bir otelde 3 gündür devam ediyordu. Sayın genel müdürümüz ve daire başkanlarımızın başkanlığında bu program gerçekleşti. Bölge toplantıları bağlamında da gelen müdürümüz ve daire başkanlarımız burada iken Kayserimizde böyle bir toplantının olmasından ve böyle bir toplantıya ev sahipliği yaptığımızdan dolayı ben bu düzenleme işini gerçekleştiren genel müdürümüze teşekkür ediyorum. İnşallah bu gün burada hem genel müdürümüz hem de daire başkanlarımızdan önümüzdeki dönem hac ve umre hizmetlerinde değişiklikler varsa onları dinlemek, yapmamız gereken bir takım çalışmalar varsa onların bilgisini alarak şehirlerimize daha donanımlı giderek halkımıza, hac ve umreye gidecek vatandaşlarımıza daha iyi bir hizmet sunabilmenin gayreti içerisindeyiz. Ben tekrar sayın genel müdürümüz ve daire başkanlarımız başta olmak üzere illerimizden gelen il müftülerimiz ve siz değerli personelimize teşekkür ediyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, “Genel müdürlüğümüzün ilk defa burada yapacağı bölge toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Biz genel müdürlüğümüzde daire başkanlarımızla birlikte şunu istişare ettik: Önümüzde 2 buçuk milyonluk bir insan var, hedef kitlemiz var. Bunların önemli bir kısmı 2007-2008 yılından beri bekliyorlar. Başkanlığımız hac kuralarını nasıl çekiyor, kayıtları nasıl alıyor, vermiş olduğu hizmetler nelerdir, Başkanlığımızın yürütmüş olduğu umre organizasyonları, umre hizmetleri ne aşamadadır, 2-3 yıldır yapmış olduğumuz Kudüs turlarımız konusunda başkanlığımıza düşen görevler nelerdir, toplumumuzu nasıl irşat edeceğiz; bu konularla ilgili bölgesel toplantı yapmayı Sayın Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş hocamızın talimatıyla yapmayı planladık. Bu hac işini, umre işini, Kudüs işini nasıl toplumumuza bilgilendirebiliriz; daha iyi nasıl yaparız; bu amaçla burada toplanmış bulunuyoruz. Ben hepinize teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra sırasıyla Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan “Başkanlığımız Hac Hizmetleri ve İşleyişi”, Kurullar ve Koordinasyon Daire Başkanı Muhammed Zeyd Özel “Başkanlığımız Umre Hizmetleri ve İşleyişi” ve Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Esma Erten’de “Kudüs ve Kudüs Bağlantılı Umre Turları” konulu sunumlarını yaptılar.

Program sonrası İl Müftülüğümüzü ziyaret eden Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan ve beraberindeki heyet akşam saatlerinde şehrimizden ayrıldılar.

Düzenlenen seminere, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Başmüfettişleri Mustafa Altınışık ve Hamza Okur, Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Esma Erten, Kurullar ve Koordinasyon Daire Başkanı Muhammed Zeyd Özel, Hac Hizmetleri Daire Başkanı Süleyman Sarı, Sivas İl Müftüsü Yusuf Akkuş, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik, Hac ve Umre Hizmetleri Muhasebe Müdürü Akif Ertekin, Kayseri, Sivas, Nevşehir ve Yozgat İl Müftülüğü İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Vaizler ve Şube Müdürleri katıldı.

 

buy office 2019 pro

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup