Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
30°C
Parçalı Bulutlu
Çar 28°C
Per 30°C
Cum 29°C
Cts 29°C

Kırklareli Müftülüğü Vekil Alım Sınavı

Kırklareli Müftülüğü Vekil Alım Sınavı
04.08.2021
A+
A-

Kırklareli Müftülüğü Vekil Alım Sınavı

D U Y U R U

İlimiz Babaeski İlçesi Cedid Ali Paşa Camii’nde İmam-Hatip olarak görev yapmakta iken yurt dışı uzun süreli görevlendirme nedeniyle boşalan kadroya 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 86. Maddesine göre, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 11/2 maddesi ile Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizlik, Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatiplik ve Müezzin-Kayyımlık Kadrolarına Atama ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliğinin 9, 11 ve 13. maddeleri uyarınca yarışma sınavı ile açıktan vekil İmam Hatip alımı yapılacaktır.

A- SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
 2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak.
 3. En az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak.
  2020 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 (altmış) ve üzeri puan almış
 4. olmak.
 5. İmam Hatiplik mani bir engeli bulunmamak.
 6. Başkanlığımız bünyesinde halen Vekil İmam-Hatip, Vekil Müezzin-Kayyım veya sözleşmeli pozisyonda çalışıyor olmamak.

B- BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

 1. Ek-1 form dilekçe (İl Müftülüğünden temin edilecek.)
 2. 2020 Yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi.
 3. Vesikalık fotoğraf. (1 adet)
 4. T.C. kimlik nolu nüfus cüzdanı fotokopisi.
 5. En son öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi.
 6. Varsa Hafızlık Belgesi aslı ve fotokopisi.
 7. Askerlik Belgesi
 8. Adli Sicil Kaydı

C- BAŞVURU İŞLEMLERİ

 1. Belgeleri eksik olan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.
 2. Fax ile başvuru kesinlikle kabul edilmemektedir.
 3. Müracaatlar en geç 10.08.2021 Salı günü saat 17:00’a kadar istenen belgelerle birlikte şahsen yapılacak, belirtilen tarih ve saatten sonra müracaatlar kabul edilmeyecektir

D- SINAV İŞLEMLERİ

 1. Adaylar, 11.08.2021 tarihinde saat 09:00’da T.C kimlik no’lu kimlik belgelerinden (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) birisi ile İl Müftülüğünde hazır bulunacaklardır.
 2. İlan edilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

E- SINAV SONUÇLARI VE ATAMA İŞLEMLERİ

 1. Sınav sonuçları, sınavların bitimi ve işlemlerin tamamlanmasının ardından İl Müftülüğümüzün http://kirklareli.diyanet.gov.tr adresinden ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 2. Sözlü sınavda 70 (yetmiş) ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaktır.
 3. Başarılı sayılanlardan en yüksek puan alan adayın müracaat ettiği caminin Vekil İmam-Hatip kadrosuna ataması yapılacaktır.
 4. Puanların eşit olması halinde sıralama 2020 yılı KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, bu puanın da eşit olması halinde, hafızlık ve öğrenim durumuna göre yapılacaktır.

F- DİĞER HUSUSLAR

 1. Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi atama yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.
 2. Sınav ve atama sürecinde İl Müftülüğümüzün internet sitesinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Ayrıca bildirim yapılmayacaktır.
 3. Bu sınav, sadece aşağıda ilan edilen cami kadroları içindir.

 

 

İlk Müracaat tarihi   : 27.07.2021

Son Müracaat tarihi : 10.08.2021

Sınav Tarihi ve Yeri : 11.08.2021 09:00 / Kırklareli İl Müftülüğü

En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.