MBSTS Puanı Kaç Yıl Geçerli Olacak?

MBSTS Puanı Kaç Yıl Geçerli Olacak?
Yayınlama: 30.04.2021
1.857
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ÖSYM’ye yaptırılan MBTS puanları kaç yıl geçerli olacak? MBSTS sınav sonuçları kaç yıl geçerli? Sorusunun cevabı haberimizde…

 

MBSTS SINAVI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Diyanet tarafından Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı ile ilgili olarak yapılan açıklamada,“ Diyanet İşleri Başkanlığı personeli (kadrolu ve sözleşmeli) bu sınava başvurabilecektir.” ifadeleri yer almaktadır. Buna göre bir yıl içinde görevde yükselmek isteyen, yurtdışına veya hacca görevli olarak gitmek isteyen veya bulunduğu camiden başka bir camiye nakil sınavı ile gitmek isteyenler bu sınava girmelidirler.


MBSTS Hap Bilgi, Çoktan Seçmeli Sorular ve En Güncel Bilgiler İçin Instagram Hesabımızı Takip Edin, TIKLAYINIZ!


MBSTS PUANI KAÇ YIL GEÇERLİ OLACAK?

Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği 5. maddesinin (d) bendinde şu hüküm yer almaktadır: “Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) sonuçları ile yeterlik sınav sonuçları üç yıl süre ile geçerlidir.” Buna göre 2 Nisan 2016 tarihinde MBSTS sınavına giren bir kişinin aldığı puan 2 Nisan 2019 tarihine kadar geçerlidir. Peki 2019 yılında MBSTS sınavı 2 Nisan’da değilde 2 Ekim’de yapılacak olursa durum ne olur? MBSTS sonuçları 3 yıl geçerli olmakla birlikte son yıl sınavın yapıldığı aya kadar geçerliğini korumaktadır. Özetle; 2 Nisan 2016 tarihinde yapılan MBSTS sınavına giren bir kimse, MBSTS puanını 2019 yılında yapılacak olan MBSTS sınavına kadar, hatta 2019 yılında yapılacak olan MBSTS sınavının puanları açıklanıncaya kadar kullanabilmektedir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi