Müftü Çakmakçı: “Gençliğin Heyecanıyla İslam’ın Hakikatlerini Buluşturmaya Gayret Gösteriyoruz”

Rize İl Müftülüğünce yürütülen gençlik hizmetlerini değerlendiren İl Müftüsü Naci Çakmakçı, “Gençliğin heyecanıyla İslam’ın hakikatlerini buluşturmaya gayret göstererek güzel bir dünyada hep birlikte yaşamayı amaçlıyoruz.” dedi.

Müftü Çakmakçı: “Gençliğin Heyecanıyla İslam’ın Hakikatlerini Buluşturmaya Gayret Gösteriyoruz”
Yayınlama: 21.12.2022
13
A+
A-

Hayatın en kıymetli dönemi olarak kabul edilen gençlik döneminde; gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmelerine katkı sağlamak, önlerindeki engelleri aşmasına destek olmak, soru ve sorunlarına yardımcı olmak maksadıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gençlere yönelik çeşitli faaliyetler yürütülüyor.

Bu kapsamda Rize İl Müftülüğünce yürütülen gençlik hizmetleri hakkında bilgi veren İl Müftüsü Naci Çakmakçı, gençlerle yakın irtibat, iletişim, paylaşım ve dayanışma amaçlı çalışmalara ağırlık verildiğini ifade ederek, “Gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı, medeniyet perspektifine sahip bir şekilde yetişmelerine katkı sağlamak için onlarla sürekli irtibat halinde olmaya gayret ediyoruz.” dedi.

Müftü Çakmakçı, “Geleceğimizin teminatı, ülkemizin en büyük zenginliği ve değeri olan gençlerimiz için çalışıyor, her yönüyle iyi bir birey olmaları için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. İletişim ve teknoloji çağında insanların her geçen gün daha da yalnızlaştığı günümüzde gençlere zaman ayırarak birlik, beraberlik ve manevi değerler etrafında buluşmaya, konuşmaya, onları dinlemeye gayret ediyor, bu buluşmalardan her daim heyecan duyuyoruz. Rize’de açtığımız Genç Ofis büroları ve camilerimizin müştemilatlarında oluşturduğumuz çok amaçlı sosyal mekanlarda gençlik koordinatörlerimiz ve din görevlilerimiz vasıtası ile gençlerimizle bir araya geliyor; birebir görüşmeler, kahvaltılı buluşmalar, söyleşi, sohbet, okuma grupları, Kur’an-ı Kerim dersleri, kültürel ve sanatsal faaliyetler, musiki dinletileri, ücretsiz kitap ve dergi dağıtımı, yazar-okur buluşmaları gibi faaliyetler gerçekleştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çakmakçı, “Gençlerimizle sabah namazı buluşmaları gerçekleştirerek seherin manevi havasını birlikte teneffüs ediyor, cuma ve kandil geceleri camilerde bir araya gelerek geceyi en güzel şekilde idrak etmeye gayret ediyor, konferanslar tertip ederek alanında uzman kişilerle gençlerimizi buluşturuyor, kültür gezisi programları ile tarihi mekanların tanınmasını sağlıyor, birlikte hoş vakitler geçirdiğimiz çeşitli programlarla sosyal hayatın stresinden uzak durmaya çalışıyoruz. Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yükseköğrenim öğrenci yurtlarında kalan üniversite öğrencileri ile lise çağındaki öğrencilere yönelik manevi rehberlerimiz eşliğinde çeşitli programlar düzenliyoruz. İlahiyat Fakültesinde okuyan öğrencilerimize yönelik iş birliğine dayalı çalışmalarımız ve ‘Ulusal Staj’ programı kapsamında, Kur’an kurslarımız ve camilerimizde tecrübe kazanmalarını sağlıyoruz.” diye konuştu.

 

Kaynak: Diyanet Haber

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi