Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16°C
Sağanak Yağışlı
İstanbul
16°C
Sağanak Yağışlı
Sal 18°C
Çar 18°C
Per 17°C
Cum 19°C

Osmaniye İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı

Osmaniye İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru Şartları Haberimizin Detayında..

Osmaniye İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı
31.08.2018
A+
A-

İlimiz genelinde 2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminde kadrolu öğreticilerle ihtiyacın karşılanamadığı Kur’an Kursları ile açılacak (D) grubu Kur’an Kurslarında İl ve ilçeler bazında ihtiyaca göre İlimiz Müftülüğünce yapılacak mülakat sınavı neticesinde “Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi” alımı yapılacaktır.

A) SINAVA KATILMA ŞARTLARI

 1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesinde aranan genel ve özel şartları taşıyor olmak.
 2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5. Maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak.
 3. İmam-Hatip Lisesi Mezunu veya üstü Dini Öğrenim düzeyine sahip olmak.
 4. Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak.
 5. 2016 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 ve üzeri puan almış olmak.
 6. Bayan Olmak.

B) BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

 1. Dilekçe (Örneği ektedir.)
 2. T.C. Kimlik numaralı Nüfus Cüzdan fotokopisi.
 3. Öğrenim durumunu gösterir Diploma veya mezuniyet belgesi. (Aslı ile birlikte getirilecektir.)
 4. 2016 Yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi.
 5. Hafız olduğunu beyan edenler için Hafızlık Belgesi.
 6. 4-6 Yaş grubu Kur’an kursları için; 3’üncü maddede belirtilen dini öğrenim düzeylerinden birine sahip olmakla birlikte çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili resmi diploma veya 19.01.2017 tarihinden önce herhangi bir kuruluştan çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili 296 saat ve üzeri belge veya sertifikaya sahip olmak

C) BAŞVURU, SINAV, GÖREVLENDİRME VE DİĞER HUSUSLAR

 1. İstekliler 31.08.2018 – 14.09.2018 tarihleri arasında istenilen belgelerle birlikte görev almak istedikleri İlçe Müftülüğüne müracaat edeceklerdir.
 2. Belgeleri eksik olanların müracaatları kabul edilmeyecektir.
 3. Mülakat sınavının yapılacağı yer ile sınav tarihi, başvuruların tamamlanmasından sonra yapılacak gerekli hazırlıkların ardından İlimiz Müftülüğünün osmanive.divanet.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Bu hususta adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 4. Belirlenecek olan tarihte sınava katılmayanlar, sınav hakkını kaybetmiş olacaktır.
 5. Sınava gelirken Kimlik belgelerini yanında bulundurmayan adaylar kesinlikle sınava alınmayacaktır.
 6. Mülakatta başarılı sayılmak için en az 70 Puan alınması şarttır.
 7. Görevlendirmeler Mülakatta en yüksek puan alandan başlamak suretiyle yapılacak olup puanların eşit olması halinde sırasıyla, KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, Hafız olana, Eğitim düzeyi yüksek olana, doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.
 8. Sınav sonuçları, sınavların tamamlanmasına müteakip osmaniye.divanet.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 9. Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı kazanmış olsalar dahi sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.
 10. Terör örgütlerinde veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilenlere görev verilmeyecek ve görev verilmiş ise görevlendirmeleri iptal edilecektir.

Bilgi İçin: V.H.K.İ. : KLenan ÖZTÜRK (202)

İlgililere duyurulur.

Ali Rıza TAHİROGLU
İl Müftüsü

En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.