Sivas’ta Diyanet Gençlik Merkezi Gelişmeye Başladı!

Sivas Zara İlçesi Diyanet Gençlik Merkezinde 11 günlük kampı başarıyla tamamlayan gençler ödüllendirildi.

Sivas’ta Diyanet Gençlik Merkezi Gelişmeye Başladı!
Yayınlama: 13.02.2019
916
A+
A-

Zara Müftülüğü Diyanet Gençlik Koordinatörlüğü tarafından “Haydi Gençler Camiye” sloganıyla 11 günlük kamp programı düzenlendi. Yaklaşık 100 öğrencinin katıldığı 11 günlük gençlik ve eğitim kampında;  Kur’an-ı Kerim, siyer-i nebi, adabı muaşeret, uygulamalı namaz ve 32 farz eğitimi, akşam sohbetleri, yarışmalar, sosyal faaliyetler gibi yoğun ve faydalı bir dizi etkinlikler gerçekleştirildi.

Kampın ödül törenine katılan İl Müftüsü Yusuf Akkuş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “Diyanet İşleri Başkanlığımız toplumun tüm kesimlerine manevi danışmanlık ve dini rehberlik hizmetini sunmayı amaçlamakta ve bu bağlamda özellikle gençlere yönelik çeşitli program ve faaliyetleri hayata geçirmektedir. Bu çalışmalar doğrultusunda İl ve İlçelerimizde açılan Diyanet Gençlik Merkezleri meyvelerini vermeye başladı. Gençlerimize yönelik çalışmalara yoğunluk gösteriyoruz” diyen Müftü Akkuş, her hafta farklı bir camide Sayın Valimizin de katılımıyla gençlik buluşmaları gerçekleştirdiklerini belirterek; “Genç farsça bir kelimedir ve ‘hazine’ demektir.  Yüce Rabbimizin toplumlara gönderdiği en büyük hazinedir gençlik, gençlik ve gençler milletin istikbal potansiyelidir. Değişen ve gelişen dünyada gençlerimizin milli ve manevi duygularına hitap etmemiz gerekiyor, bizlerde bunun için çalışıyor ve gayret ediyor gençlerimizle bir araya geliyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Zara Anadolu İmam-Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen ödül töreninde sure ezberlemede 6-7 yaş, 8-9-10 yaş, 11-12-13 yaş kategorilerinde dereceye giren ve 11 gün süre ile 5 vakit namaza giden ve çeşitli etkinliklerde başarı sağlayan çocuklara bisiklet, tablet, kol saati, futbol topu ve çeşitli hediyeler verildi.

Programa İl Müftüsü Yusuf Akkuş’un yanı sıra Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup