Sosyal Hizmet Kurumlarındaki Manevi Rehberlere Hizmet İçin Eğitim

Sosyal Hizmet Kurumlarında Görev Yapan Personele Manevi Danışmanlık Ve Rehberlik Hizmet İçi Eğitim Semineri

Sosyal Hizmet Kurumlarındaki Manevi Rehberlere Hizmet İçin Eğitim
Yayınlama: 13.12.2018
1.749
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ortaklaşa planladığı “Sosyal Hizmet Kurumlarında Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti Sunan Personele Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri” Antalya/Alanya’da başladı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve protokol konuşmaları ile başlayan programda Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye MARTI tarafından “İslami Referanslar Bağlamında Şiddetle Mücadele ve Manevi Destek Hizmetleri”, Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide AKBULUT tarafından ise “Diyanet İşleri Başkanlığının Sosyal Hizmet Kurumlarına Yönelik Hizmetleri” konu başlıklarında sunumlar gerçekleştirildi. 

Çocuk Evleri, Çocuk Evleri Sitesi (ÇES), Çocuk Destek Merkezi (ÇODEM), Kadın Konukevi ve Huzurevi gibi Sosyal Hizmet Kurumlarında  görevli 320 personelin katıldığı 04.12.2018 ile 10.12.2018 tarihleri arasında 7 gün sürecek hizmet içi  eğitim seminerinde Manevi Danışmanlık  ve Rehberlik, Travmatik Kişilerle Profesyonel Çalışma, Gençlik Dönemi Dini Krizler ve Din Eğitimi, Gelişim Basamaklarına Göre Çocuklarda Din Eğitimi, Kriz Durumlarında Manevi Destek ve Yetişkinlere Yönelik Din Eğitimi gibi konularda dersler gerçekleştirilecektir. ​

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Yapay Zeka Eğitim Platformu