Türkiye Geneli ÜCRETSİZ Online DHBT Deneme Sınavı Başvuruları Başladı!

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ Online DHBT Deneme Sınavı Başvuruları Başladı! Detaylar Haberimizde..

Türkiye Geneli ÜCRETSİZ Online DHBT Deneme Sınavı Başvuruları Başladı!
Yayınlama: 17.07.2020
9.390
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım alımlarında yapmış olduğu yeterlilik sınavı yerine yapılan bir sınavdır.

ÜCRETSİZ, TÜRKİYE GENELİ ONLİNE DHBT DENEME SINAVINA HEMEN BAŞVUR!

Diyanet İşleri Başkanlığımız Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım kadrolarına ilk kez açıktan veya sözleşmeli olarak atanacaklarda, ÖSYM tarafından yapılan sınav sonucunda her bir unvan için verilen yeterliliğe sahip olma şartı aramaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
“DHBT Okulu” Instagram Hesabıyla Her Gün 3 Seçkin Yeni Hap Bilgi İle Sınava Hazırlanabilirsiniz! Takip İçin Tıklayınız..

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen söz konusu sınavın yeterlilik sınavlarından farklı yanları olduğu, ezberci sistem yerine mantık, akıl yürütme ve yoruma dayalı olması nedeniyle sınava girecek adaylarımızın sınav ve sınav sürecine ilişkin bilgi sahibi olmalarının başarılarını artıracağı malumunuzdur.

Bu çerçevede, adaylarımızın sınavdaki başarılarına katkı sağlamak amacıyla, İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “DHBT Deneme Sınavı” yapılmasına karar verilmiştir. İnternet üzerinden ve ücretsiz olarak yapılması planlanan deneme sınavı ile adaylarımızın söz konusu sınava ilişkin bilgi düzeylerinin belirlenmesine yardımcı olmak amaçlanmıştır..

 • SON BAŞVURU TARİHİ : 16 Ekim 2020 (Cuma)
 • SINAV TARİHLERİ : 19-20-21-22-23 Ekim 2020 (İstediğiniz gün ve saatte sınava girebilirsiniz.)
 • SINAV SONUÇ TARİHİ : 26 Ekim 2020 (Pazartesi)

ÜCRETSİZ, TÜRKİYE GENELİ ONLİNE DHBT DENEME SINAVINA HEMEN BAŞVUR!

 

2020 DHBT Başvuru, Sınav ve Sonuç Tarihleri Ne Zaman? Kimler Başvuru Yapabilir?

takipci33.com

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
 1. Gülsüm dedi ki:

  Güzel oluyor

 2. Gülsüm dedi ki:

  Denemem lazım

 3. Gülsüm dedi ki:

  Bilgileri yenilemek lazım

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Eğitim Paketi - 5. Grup