Yozgat Müftülüğü, Din Görevlileri Buluşmaları!

Yozgat İl Müftülüğü tarafından Aylık Mutad Personel Toplantısı Büyük Sinema Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Düzenlenen toplantının bu ay ki konuğu Yozgat Valisi Kadir ÇAKIR oldu.

Yozgat Müftülüğü, Din Görevlileri Buluşmaları!
Yayınlama: 20.02.2019
413
A+
A-

Düzenlenen programa, İl Müftüsü Salih SEZİK, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Şube Müdürleri, Vaizler,  daire personeli, İmam Hatipler, Müezzin Kayyımlar ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

Caminin değil mahallenin ve sokağın da imamıyız.”

İl Müftüsü Salih Sezik yaptığı açılış konuşmasında, “Şüphesiz bizlerin asli görevi minber ve mihraptır. Milletimizin evlatlarına Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerimi öğretme görevidir. Öncelikle kalbimizi ve ruhumuzu bu vazifeye hazır hale getirmeliyiz. Sokak sokak, ev ev, kapı kapı dolaşarak, milletimize yüce dinimizin rahmetini taşıma görevidir.” ifadelerini kullandı.

“Görevlerimizi gönülden yapalım.”

Vali Kadir Çakır, “ Bizim dinimiz de ruhbanlık yok, ilmiye sınıfı vardır. Ben de sizleri ilmiye sınıfı olarak görüyorum. Sizlerin görevi sadece namaz kıldırmak ve Kur’an öğretmek değil sizler toplumla iç içe yaşıyorsunuz, yaşadığınız alanda ihtiyaç sahibi faktu zaruret içerisinde olan varsa bunlardan hepimiz mesulüz. Kötü alışkanlık sahibi bir genç varsa bundan da hepimiz sorumluyuz.

Vali Çakır, değerli hocalarımız arzu ediyoruz ki sizlerle her zaman iletişim içinde olalım. Görevlerimizi samimi ve gönülden yapalım.” diye konuştu

Toplantının ardından 2018 yılı Ramazan ayında teravih namazını hatimle kıldıran görevlilerimize Valimiz Kadir Çakır tarafından taltif belgesi verildi.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup