2022 MBSTS Soru Dağılımı Nasıl Olacak?

2022 MBSTS Konuları nedir? Soru dağılımı nasıl? Tüm merak edilen soruların cevabı haberimizde…

2022 MBSTS Soru Dağılımı Nasıl Olacak?
Yayınlama: 04.05.2021
10.592
A+
A-

Ülkemizde birden fazla çeşit sınav türleri vardır. Onlardan bir diğeri de MBSTS yani Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı. Peki MBSTS  sınavı nedir? MBSTS sınavına kimler girebilir? 2022  MBSTS soru dağılımı nasıl olacak? Tüm soruların cevabı haberimizde…


MBSTS Hap Bilgi, Çoktan Seçmeli Sorular ve En Güncel Bilgiler İçin Instagram Hesabımızı Takip Edin, TIKLAYINIZ!


MBSTS NEDİR?

Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı, yılda bir kere yapılmakta olan bir sınavdır. Diyanet işleri başkanlığının sınav yönetmeliğinde yer alan bir sınav olarak ifade edilebilir. MBSTS, görevlilerin bilgi seviyelerini ölçmek için yapılmakta olan bir sınavdır. Aynı zamanda mesleki açıdan kişilerin görevlerine tam olarak hazır olup olmadıklarını da ölçmek amacını taşımaktadır. Din görevlisi olarak görev yapacak kişilere yönelik olarak yapılmakta olan bir sınav olduğu da söylenebilir.

MBSTS SINAVINA KİMLER GİREBİLİR?

MBSTS, diyanet işleri başkanlığında çalışan kişilere yönelik olarak yapılmakta olan bir sınav olarak bilinmektedir. MBSTS; imam, müezzin ve Kur’an kursu öğretmenleri tarafından girilen bir sınav olduğu söylenebilir. Aynı zamanda bu sınavın kariyer basamaklarında bir kriter olarak değerlendirildiğini de söylemek mümkündür. Hem kadrolu olarak hem de sözleşmeli olarak çalışan personellerde dahil olmak üzere bu sınava girmek için hak sahibi olur. Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavına girecek olan kişilerin ise başvuru tarihleri arasında başvurularını eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekmektedir.

2022 MBSTS SORU DAĞILIMI NASIL OLACAK?

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi