4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğreticileri, Öğrencileri ve Velilerine Uzaktan Eğitim

Diyanet İşleri Başkanlığı, 4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğreticileri, Öğrencileri ve Velilerine Diyanet TV Üzerinden Uzaktan Eğitim.. Detaylar Haberimizde..

4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğreticileri, Öğrencileri ve Velilerine Uzaktan Eğitim
Yayınlama: 05.04.2020
3.765
A+
A-

Başkanlığımızca, Koronavirüs (COVİD-19) salgını sebebiyle yüzyüze sürdürülen her düzeyde eğitim faaliyetlerimize ara verilmiş, 30 Mart 2020 tarihinden itibaren ihtisas ve hafızlık programlarımız uzaktan eğitim uygulamalarıyla başlamıştır. Bu süreçte özellikle Kur’an kurslarımızda her yaş grubuna yönelik düzenlenen yaygın din eğitimi programlarımıza katılan vatandaşlarımızda bir kopukluk oluşmaması için iletişim ağları üzerinden irtibatlarını sürdürmelerine dair bir dizi çalışmalar yapılmıştır.

Bu itibarla;

1. 07 Nisan 2020 tarihinden itibaren 8 hafta süreyle salı günleri Diyanet TV’de “Yeni Güne Merhaba” programı aracılığıyla Kur’an kursu öğreticilerimiz ve velilere yönelik “Çocukluk Döneminde Değerler Eğitimi” konuları işlenecektir.

2. Her gün 17.00-18.00 saatleri arasında Diyanet TV’de yayınlanacak “Çocuk Saati” programında çocuklarımıza yönelik “Evden Öğreniyorum”, “Çocukça Hikaye ve Masallar” başlıklı anlatım ve okuma etkinliklerine yer verilecektir.

3. Söz konusu programlardan beklenen verimliliğin sağlanabilmesi için eğitim materyali olarak Başkanlığımız yayınlarından “Çocuğumu Yetiştirirken”, “Hadislerle Çocuk”; Türkiye Diyanet Vakfımızın yayınlarından “Din Eğitim ve Öğretiminde Metodlar” ve “Değerli Masallar” isimli kitaplar ile “Diyanet Çocuk Youtube” kanalının takip edilmesi tavsiye edilecektir.

Yaygın Din Eğitimi kapsamında Diyanet TV’de yayınlanacak programların başta eğitimden sorumlu personelimiz ve Kur’an kursu öğreticilerimiz olmak üzere bütün din görevlilerimiz (Vaiz, Din Hizmetleri Uzmanı, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım) ile halkımıza duyurulması ve ilgili programları mutlaka takip etmelerinin sağlanması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Eğitim Paketi - 5. Grup