9500 Kur’an Kursu Öğreticisi ve İmam Hatip Alımı Ne Zaman Olacak?

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Müjdesini Verdiği 9500 Kur’an Kursu Öğreticisi ve İmam Hatip Alımı Ne Zaman Olacak?

9500 Kur’an Kursu Öğreticisi ve İmam Hatip Alımı Ne Zaman Olacak?
Yayınlama: 27.07.2018
4.276
A+
A-

9500 personel alımı yapılacağını duyuran Diyanet işleri başkanımız Prof. Dr. Ali ERBAŞ tarafından daha önce açıklanan ve atama yapılması muhtemel olan 9500 personel alımı konusunda adaylar sıkca mesaj göndermetedir. buna karsın ise derinlemesine bir arastırma yaptık. buna göre altın bin (6000) imam 500 müezzin ve 3000 kuran kursu öğreticisi alımı yapılacak denilmişti. bu alım ise ne zaman yapılacak.

Diyanet işleri başkanlığı bünyesinde binlerce kadro acığını doldurmak için Göreve Geldiğinden bu yana yoğun gayret içinde olan Diyanet işleri  Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş, Yalova’da Raif Dinçkök Kültür Merkezinde düzenlenen “Hafızlık İcazet  Merasimi”nde konuştu, fahri Kuran kursu öğreticilerinin her zaman kadro  istediklerini, kendilerinin de bunun için gayret ettiklerini dile getirerek,  şunları kaydetti:

“Yetkililerimiz de büyük bir gayret içerisindeler. Önümüzdeki aylarda  3 bin Kuran kursu öğreticisi alacağız inşallah. Elhamdülillah. Bu ne büyük  nimettir. Geçtiğimiz 6 ay öncesinde 3 bin Kuran kursu öğreticisi aldık. 6 bin  imam aldık, 500 müezzin aldık. 9 bin 500 kişi. İnşallah önümüzdeki aylarda bir 9  bin 500 kişiyi daha kadrolarımıza katmış olacağız. Ondan sonraki zamanlarda daha  da hem sözleşmeli hem kadrolu olarak bünyemizde görev yapan kardeşlerimizin  sayılarının artmasını sağlayacağız.

İlk olarak alım yapılabilmesi için diyanet işleri başkanlığı tarafından edilen talep maliye bakanlığınca verilen izin doğrultusunda olacaktır. verilen izin  sonucunda devlet personel başkanlığınca verilecek izinle diyanet işleri başkanlığı sınavlar daire başkanlığıncada sınav duyurusu yayınlanacaktır. Herşey istenildiği gibi gittiği takdirde 2019 baslarında alımın yapılması muhtemeldir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Mustafa Özer dedi ki:

    Bence 2020 dhbtden sonra alım yapılacak surda 6 ay falan kaldı dhbtye

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi