Afyonkarahisar İl Müftülüğü, 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı

Afyonkarahisar İl Müftülüğü, 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru Şartları Haberimizin Detayında…

Afyonkarahisar İl Müftülüğü, 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı
Yayınlama: 30.08.2018
1.911
A+
A-

2018- 2019 Eğitim- Öğretim döneminde kadrolu öğreticilerle ihtiyacın karşılanamaması sebebiyle, İl ve ilçe Müftülüklerimiz bünyesinde faaliyet gösteren Kur’an kurslarımıza, ilimiz müftülüğünce yapılacak mülakat sınavı neticesinde il/ilçe müftülüklerinde görevlendirilmek üzere Hafızlık, 4-6 yaş ve Yetişkinler gurubunda “Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi” alınacaktır.

SINAVA KATILMA ŞARTLARI:

 1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesinde aranan genel ve özel şartları taşıyor olmak.
 2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5. maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak.
 3. En az İmam-Hatip Lisesi Mezunu veya Dini Yüksek Öğrenim düzeyine sahip olmak.
 4. Kur’an Kursu öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak.
 5. 2016 yılı KPSS (DHBT) sınavından 50 ve üzeri puan almış olmak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 1. Dilekçe (İl Müftülüklerinden temin edilecektir. Sitemizde yayınlanan ilan ekinde de dilekçenin bir örneği bulunmaktadır.)
 2. C. Kimlik numaralı nüfus cüzdanı fotokopisi.
 3. Öğrenim durumunu gösterir diploma veya diploma tarihini ve diploma numarasını gösterir mezuniyet belgesi.
 4. 2016 Yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi.
 5. Hafız olduğunu beyan edenler için hafızlık belgesi
 6. Aday sabıka kaydı
 7. Vesikalık fotoğraf (1 adet)
 8. 4-6 Yaş Kur’an Kurslarımız için en az 296 saatlik 4-6 yaş çocuk gelişimi sertifikası aslı ve fotokopisi. (01.2017 Tarihli ve 5722 sayılı Başkanlık yazısı gereği 19.01.2017 tarihinden sonra alınan 4-6 yaş sertifikaları geçersiz sayılacaktır)
 9. Müracaatlar il müftülüğüne şahsen yapılacaktır.

BAŞVURU, SINAV, GÖREVLENDİRME VE DİĞER HUSUSLAR:

 1. İstekliler 08.2018 ila 07.09.2018 tarihleri arasında (Saat: 08:00) (Saat:17:00) tarihleri arasında istenilen belgelerle birlikte müracaat edeceklerdir. Belgeleri eksik olanların müracaatları kabul edilmeyecektir.
 2. Sınav Müftülük Bilgi Evinde 09.2018 günü saat 09:00’da başlayacaktır. Sınavın aynı gün tamamlanamaması halinde ise müteakip günler aynı vakitlerde devam edilecektir.
 3. İl Müftülüğünce belirlenecek olan tarihlerde sınava katılmayanlar, müracaat etseler dahi sınav hakkını kaybetmiş olacaktır.
 4. Sınava gelirken Kimlik belgelerini yanında getirmeyen adaylar kesinlikle sınava alınmayacaktır.
 5. Mülakatta başarılı sayılmak için en az 70 Puan alınması şarttır.
 6. Görevlendirmeler Mülakatta en yüksek puan alandan başlamak suretiyle yapılacak olup puanların eşit olması halinde sırasıyla, 2016 KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, Hafız olana, Eğitim düzeyi yüksek olana, doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.
 7. Sınav sonuçları, sınavların tamamlanmasına müteakip http://afvonkarahisar.divanet.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 8. Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı kazanmış olsalar dahi sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.
 9. Terör örgütlerinde veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibata olduğu değerlendirilenlerin görevlendirilmeleri yapılmayacak, görevlendirilmiş olsalar dahi görevlerine son verilecektir.
 10. Mülakatta başarılı olup, kendisine görev verilenler görevlendirmeyi kabul etmedikleri takdirde bir sonraki sınava kadar, görevlendirme hakkını kaybetmiş sayılacaklardır.
 11. A, B ve C grubu Kur’an Kurslarında görev verilen Geçici Kur’an Kursu Öğreticilerinin, görev yaptıkları kurslara kadrolu Kur’an Kursu öğreticisi atanması halinde görevleri sona erecektir.
 12. İl/ilçe müftülüklerimizde daha önceki eğitim-öğretim programlarının herhangi birinde geçici öğreticilik görevi verilenler görev almak istemeleri halinde yapılacak olan mülakata katılmaları gerekmektedir.

İlanen duyurulur.

Muhammet Ali ÖZER
İl Müftüsü V.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Yapay Zeka Eğitim Platformu