Balıkesir Müftüsü Sürgeç: “Bağımlılıkla Mücadelede Seferberlik İlan Etmeliyiz”

Balıkesir İl Müftüsü Celal Sürgeç, bağımlılıkla mücadele konusunda seferberlik içerisinde olunması gerektiğini söyledi.

Balıkesir Müftüsü Sürgeç: “Bağımlılıkla Mücadelede Seferberlik İlan Etmeliyiz”
Yayınlama: 31.12.2022
54
A+
A-

Balıkesir İl Müftülüğü, İl ve ilçelerde 2022 yılında yürütülen koordinatörlük faaliyetlerinin ve 2023 yılında hedeflenen hizmetlerin değerlendirilmesi ve istişare edilmesi amacıyla “Koordinatörlük Faaliyetleri İstişare Toplantısı” düzenledi.

İl Müftüsü Celal Sürgeç başkanlığında düzenlenen toplantıda gençlik çalışmaları, ADRB (Aile ve Dini Rehberlik Bürosu) çalışmaları, bağımlılıkla mücadele faaliyetleri, TDV (Türkiye Diyanet Vakfı) çalışmaları, Göç Koordinatörlüğü çalışmaları, KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) ve hastanelerdeki manevi danışmanlık hizmetleri değerlendirildi.

Toplantıda koordinatörlere hitap eden İl Müftüsü Sürgeç, “Her alanda daha gayretli çalışmalıyız. Özellikle gençliğe yönelik çalışmalarımızı artırmalıyız. Toplumun geleceği gençlerimizdir. Uyuşturucu maddelerle tanışmanın ilkokul çağlarına kadar düştüğü ülkemizde bağımlılıkla mücadele konusunda seferberlik ilan etmeliyiz. Başkanlığımızın gençlik çalışmalarına önem vererek en yoğun faaliyet gösterdiği alan gençliğe yönelik hizmetlerdir. Bizler, görevimiz ve konumumuz gereği bu alanda ayrıca sorumluyuz. Öyleyse gençlerimizi İslam’ın değerleriyle donatarak, doğruyu ve yanlışı hakkıyla bilen, milli ve manevi değerlerini koruyacak ve yaşatacak inançlı bir nesil haline getirmeliyiz. Çalışmalarımızda en güzel örnek olan Peygamberimizi (S.A.V) rehber edinmeli ve O’nun sünnetini insanımıza aktararak topluma ışık olmalıyız.” dedi.

 

Kaynak: Diyanet Haber

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi