Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 15°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
15°C
Parçalı Bulutlu
Sal 16°C
Çar 17°C
Per 15°C
Cum 16°C

Bolu Müfütülüğü, Vekil İmam-Hatip,Müezzin-Kayyım Sınav İlanı

Bolu Müfütülüğü, Vekil İmam-Hatip,Müezzin-Kayyım Sınav İlanı
02.06.2021
A+
A-

T.C

BOLU VALİLİĞİ

DHBT Mülakat Online Seminer Programı

İl Müftülüğü

Sağ ı : 8 I 182852.903.02-

Konu : Vek il İnı‹ım-Hatip, 4Iiiexzin-Katy yuri

S ınîI\ I l Ölü I

ilgi : a) G5 7 sağ ılı Ile› let memurları Kanunu.

Ü)  I3İB  V8ıT.I‘ık. Kur’an  Kursu  Öureticili   i,  İınam-1 latiplik  vc  Miiczzin-Kaj yınalık  Kadrolarına  Atama ve Bn KacJrolaı ın kiırij er Basaınaklarında Yükselıne Yünetnıeliği.

       c Diş’anct İşleri Başkanlığı Atama ›e Yer Değiştirınc Yünctnıc-liği.

d) Diyanet İşleri Başkanlı ğ ı Sınav Y(inetmeliği.

e) Diyanet İşleri Başkan1ığı’nın 03/11/2014 tarihli ve 94013213-903- 6066 sayılı yazısı.

İlimiz Merkez ı’e İlçe Miİftiilüklerlnde yıırtdışı görevi. ücretsiz izin. sas lık raporu, geçici görexlendinne vb. sebeplerle görevinden (geçici süreyle) ay rılan imam-hatip ve ıniiezzin-kayyımların yerine 2020 yılı DHBT sonuçlarına ¿süre açıktan vekâletcn atanacakların tcs itini ve sıralamasını yapmak üzcrc ilgi (e) yazı uyarınca miilakat sınav ı yapllacaktır.

I-Sınava Katılmak İsteyen Adaylarda Aranacak Şartlar

  1. – 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesindeki şartlar lle Diyanet İşleri Başkanltğı Atama ve Ycr Deoiştimıe Yönetmeliğinin ortak nitelik” şarkım taşımak,

2. İlgi (e) yazı gereği 2020 yılı (KPSSP 122, KPSSP123, KPSSP124) DHBT’ den 60 ve üzeri puana sahip

3. Vekil imanı-hatip olarak atanmak için en az imam-hatip lisesi veya dini yüksekt›ğrenim mezunu ekil müezzin-kayyım olarak atanmak için en az lise mezunu s•e hafız. imam-hatip lisesi                    mezunu veya dini yükseköğrenim mezunu veya mezun olabilecek durumda son sınıf öğrencisi olmak,

4. İmam-hatip veya müezzin-kayyım olarak görev yapmaya engel bir özrü bulunmamak

5. 657 sayılı DMK ‘nun 125/E maddesi gereği veya KHK ile devlet memurluğundan çıkartılmamış 6- Yukarıdaki şartları taşıyanlar ile halen vekil olarak görev yapanlar da sınava başvuruda                  bulunabilecektir.

11-Daş› uru Şekli

Yukarıdaki şartları taşıyan adaylar 01/06/2021 – 15/06/2021 tarihleri arasında mesai günleri saat 10:00-16:00

arasında istenen belgelerle birlikte il müftülüğümüze şahsen veya başvuru belgelerini eksiksiz getirmeleri halinde üçüncü şahıslar aracılığıyla müracaat edeceklerdir.

Bu duyuruda belirtilen şartlara uygun olmayan (posta, faks ve e-maille yapılan müracaatlar ile 15/06/2021 tarihi (saat 16:00) dan sonra yapılan) başvurular kabul edilmevecektir.

Baş uru işlcınlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda bel irtilen hususlara uygun olarak yapılmasından aday ın kendisi sorunlu olacaktır.

       III. Sınav ‘şlemleri

1- Başvuru yapanların sınava gelirken yanlarında C. Kimlik No’1u Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet bulundurmaları gerekmektedir.

2- Sınav tarihlerinde sınava katılmayanlar hakkını kaybetmiş olacak ve ikinci bir sınav hakkı

      IV. Atama İşlemleri

l- Yapılacak sınavda 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaklardır. Atama (yalnız) mülakat puanı esas alınacak en yüksek puan alandan bağlanmak suretiyle yapılacaktır. Acil ihtiyaç durumunda güvenlik soruşturması tamamlananlar arasından sıra gözetmeksizin atama yapılabilecektir.

2- Başarılı olup aynı puana sahip olanlarda; öğrenim durumu yüksek olana; sonra hafız olana; daha sonra DHBT puanı yüksek olana öncelik

3- Halen İlimize bağlı ilçelerdeki camilerde vekil olarak görev yaparken sınava girip başarılı olana sıra gelmesi halinde görev süresi sona ermeden yeni teklif yapılmayacaktır.

4- Görev süresi dolmadan kendi isteği ile ayrılanların atamaları yapılmayacaktır.

5- Vekâlet süresi sona erenlerin durumuna göre (toplam vekâlet süresi, görevde verimliliği durumlar göz önunde bulundurularak) tekrar görevlendirme yapılabilecektir.

V. Diğer Hususlar

 

l- Sırası gelen adaya telefonla ulaşılacaktır. Bu sebeple numarasını değiştiren adaylar İlimiz Müftülüğünde vekil görevlendirme işlemlerini takip eden personele ulaşarak bilgi güncellemelerini yaptırmaları gerekmektedir. Aksi halde kendisine telefonla ulaşılamaması halinde sırası geçmiş olacaktır.

2- Sırası gelip teklif edilen görevi istemeyenler listenin sonuna eklenecek olup, tekrar sırası gelmedikçe ikinci bir hak tanınmayacaktır.

3- Müracaat evrakı eksik olanlar ile sınav öncesi. sonrası ve atama sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır. Bu durumun sınavdan sonra tespit edilmesi halinde ise bu kişilerin sınavları geçersiz sayılarak atamalan yapılmayacak; atamaları yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilecek ve bu kişiler hiçbir hak talep

4- (A) ve (B) grubu camilere atama yapılırken atanmayanlar arasından tercihen (Hafız, İlahiyat Fakültesi Mezunu olma şartlarından birini taşıyanlar arasından) atama yapılabilecek veya belirtileri evsafta elaman olmaması halinde söz konusu camiler için özel sınav da yapılabilecektir.

5- İdari zarurete binaen İlimiz Müftülüğünce yeniden sınav yapılabilecek ve daha önce yapılmış sınav geçersiz olacaktır.

6- Aynı nitelikte yapılan bir sonraki DHBT sınav sonucu açıklandığında, 2020 yılı DHBT sonuçlarına göre İlimiz Müftülüğünce yapılan vekil görevli sıralama sınavı geçersiz sayılacağından başarılı olduğu halde sırası gelmeyenlerin atamaları yapılamayacaktır.

2021 Müftülüklerin alım ilanları için tıklayın

En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ömer Faruk Altun Hocayla DHBT Mülakatlarına Hazırlı Semineri