Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 15°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
15°C
Parçalı Bulutlu
Sal 16°C
Çar 17°C
Per 15°C
Cum 16°C

Bursa Müftülüğü, Vekil İmam Hatiplik ve Vekil Müezzin Kayyımlık Sınav Duyurusu!

Bursa Müftülüğü, Vekil İmam Hatiplik ve Vekil Müezzin Kayyımlık Sınav Duyurusu!
31.05.2021
A+
A-

T.C.
BURSA VALİLİĞİ

İl Müftülüğü

DHBT Mülakat Online Seminer Programı

Sayı :E-97518179-900-1313406 31.05.2021
Konu :Vekil İmam-Hatiplik ve Vekil Müezzin

Kayyımlık Sınavı

İ L A N

Bursa Müftülüğünden:
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 86. maddesi ve Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer  Değiştirme Yönetmeliğinin 11. maddesine istinaden, İlimize bağlı ilçe müftülüklerindeki cami
görevlilerinden (imam-hatip ve müezzin-kayyımlardan), çeşitli sebeplerle görevinden geçici olarak ayrılanların (aylıksız izin, yurt dışı görevi, uzun süreli rapor izni vb. gibi) yerlerine açıktan vekil
imam-hatip/vekil müezzin-kayyım ataması yapılabilmesi için, İlimiz Müftülüğünce mesleki yeterlilik tespit sınavı yapılacaktır.
Bir sonraki yapılacak DHBT sınav sonuçlarının yayınlanmasına kadar gerçekleştirilecek tüm atamalar, bu sınav sonucuna göre düzenlenecek liste üzerinden, başarı sırasına göre yapılacaktır.

A- BAŞVURU ŞARTLARI

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki şartları taşımak,
2. Diyanet İşleri Başkanlığının ilgili yönetmeliklerinde ön görülen din hizmetleri sınıfında çalışan personel için aranan “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
3. İmam Hatip Lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak,
4. Tahsiline göre en son yapılan (2020) KPSS’ye ve DHBT’ye girmiş olması, (2020 KPSSP122-KPSSP123-KPSSP124 puan türlerinden en az 60 puan almış olmak)
5. Vekil imam-hatiplik veya vekil müezzin-kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmamak.

B- BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Form dilekçe (İl Müftülüğünden temin edilecek.),
2. T.C. kimlik numaralı kimlik belgesi,
3. 2020 yılı DHBT (KPSS) sonuç belgesi,
4. Diploma aslı veya noter tasdikli örneği,
5. Varsa hafızlık belgesi aslı veya noter tasdikli örneği,
6. 1 adet vesikalık fotoğraf.

C- BAŞVURU İŞLEMLERİ

1. Başvuruda bulunacaklar 31 Mayıs – 14 Haziran 2021 tarihleri arasında, başvuru için gerekli belgeler
ile birlikte Bursa İl Müftülüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.
2. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan veya posta yolu ile yapılan müracaatlar ile 14
Haziran 2021 tarihi mesai saati bitiminden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
3. Başvuru esnasında adayların gerekli belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir.

Ç- SINAV İŞLEMLERİ

 

T.C.
BURSA VALİLİĞİ
İl Müftülüğü

Sayı :E-97518179-900-1313406 31.05.2021
Konu :Vekil İmam-Hatiplik ve

Vekil MüezzinKayyımlık Sınavı

1. DHBT sınav sonuçları sınava başvurma aşamasında değerlendirilecek olup, mülakat puanına etki etmeyecek ve başarı listesi mülakat puanına göre oluşturulacaktır.
2. Sınav, 29 Haziran 2021 tarihinde saat 08:30’da Bursa İl Müftülüğü Yeni Hizmet Binasında (Altınova Mh. İstanbul Cd. No:396 Osmangazi / Bursa) yapılacaktır. Müracaatların çok olması halinde müteakip günlerde de sınava devam edecektir.
3. Başarılı sayılabilmek için sözlü sınavdan en ez yetmiş (70) puan alınması gerekmektedir.

D- DİĞER HUSUSLAR
1. Sınav sonuçları, Bursa İline bağlı ilçelerdeki vekil imam-hatip veya vekil müezzin-kayyım atamaları için geçerli olacaktır.
2. Sıralama listesinde sırası gelen kişi, her hangi bir sebeple teklif edilen görevi kabul etmediği takdirde listenin en sonuna alınacaktır.
3. Uzun süreli görevlendirmeler, sözlü sınav sonucunda 85 ve üzeri puan alan adaylar arasından yapılacaktır. (İhtiyaç durumunda kısa süreli de görevlendirilebileceklerdir.)
4. Kısa süreli görevlendirmeler, sözlü sınav sonucunda 85 puandan düşük ve 70 barajının üzerinde puan alan adaylar arasından yapılacaktır.
5. Görevlendirmeler, sözlü sınav sonucu başarılı olan adaylar arasından en yüksek puan alan adaydan başlamak suretiyle başarı sırasına göre yapılacaktır. Puanların eşit olması halinde DHBT puanı fazla olan, bu puanın da aynı olması halinde, hafızlık ve öğrenim durumu sırasına göre yapılacaktır.
6. Yapılan sınav sonucunda oluşacak sıralama listesi, 2020 DHBT+KPSS sınav puanlarının geçerlilik süresinin sona erdiği tarihe kadar geçerlidir. İlgililere duyurulur.

 

2021 Müftülüklerin alım ilanları için tıklayın

En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ömer Faruk Altun Hocayla DHBT Mülakatlarına Hazırlı Semineri