Çocuklar Diyanet TV’nin tatil ekranıyla eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşadı

Diyanet TV’nin ara tatil ekranına çocuklar büyük ilgi gösterdi.

Çocuklar Diyanet TV’nin tatil ekranıyla eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşadı
Yayınlama: 18.11.2022
17
A+
A-

Çizgi filmlerden yarışma programlarına pek çok içeriğin çocuklarla buluştuğu tatil ekranında çocuklar eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşıyorlar.

“Şeker Hoca”, “Hümeyra” çizgi filmleriyle çocuklar eğlenceli hikayelerle değerler eğitimine dair bilgiler edinirken “Ben Büyüyünce” programlarında büyüyünce hangi mesleği seçeceklerine karar veriyorlar.

“Hoca İstanbul’da” ise çok farklı bir drama deneyimi sunuyor. Diyanet TV, İstanbul’un güncel silüetinde Nasreddin Hoca fıkralarının anlatıldığı ve drama türünde canlandırıldığı eğlenceli bir programı çocuklarla buluşturuyor.

“Doğa Takımı” programında ise çevreye duyarlılık, tasarruf ve israf bilinci, iklim değişikliği, ağaçlandırma çalışmaları gibi konular ele alınırken “Minik Seyyah” programında Türkiye’deki şehirler minik bir seyyahın gözünden izleyiciye aktarılıyor.

“Dinle Konuyu Bil Soruyu” adlı yarışma programında ise 9 – 10 yaş grubundaki çocuklar yarışıyor. Soruları en çok doğru yanıtlayan takımın kazandığı yarışmada temel dini bilgiler, bilmeceler, genel kültür bölümlerine yer veriliyor. Çocuklar bu yarışmada eğlenirken öğreniyor.

 

Kaynak: Diyanet Haber

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Eğitim Paketi - 5. Grup