Müftülük “Yuvamda Huzur Var” projesi ile ailelerin güçlendirilmesini amaçlıyor

Mersin Akdeniz İlçe Müftülüğü, hayata geçirdiği “Yuvamda Huzur Var” projesi ile ailenin güçlendirilmesini amaçlıyor.

Müftülük “Yuvamda Huzur Var” projesi ile ailelerin güçlendirilmesini amaçlıyor
Yayınlama: 30.11.2022
23
A+
A-

Akdeniz İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu (ADRB), hayata geçirdiği projeler ile aile kurumunun ve ailelerin yanında olmaya ve rehberlik yapmaya devam ediyor.

Hayata geçirilen projeler hakkında açıklama yapan Akdeniz İlçe Müftüsü Necati Gündoğdu, Akdeniz Müftülüğü ADRB olarak hayatın her alanında cemaatimizin, ailelerimizin yanında olmaya gayret gösterdiklerini ifade etti.

Müftü Gündoğdu, “Aile ve Dini Rehberlik Büromuzun hazırlamış olduğu “Yuvamda Huzur Var” Projesi ile toplumumuzun temel değeri olan ailenin korunması ve güçlendirilmesi için çaba gösteriyoruz. İlçemizin hemen hemen tüm mahallelerinde “Aile Okulları” açarak aileye dair sorunlar ve çözüm yolları anlatılıyor. Hafta içi sabah saatlerinde hanımlara yönelik hazırlanan sunumlar akşam mesaisi sonrası erkeklere yönelik sunumlar yapılıyor. Alanında uzman rehberler, psikolojik danışmanlar, Emniyet Müdürlüğü Personelleri, müftülerimizin ve vaizlerimizin gerçekleştirdiği seminerler halkımız tarafından büyük ilgi görüyor.” dedi.

İlk etabı tamamlamak üzere olan seminerler ile evlilik öncesi eş seçimi, düğün, nişan hazırlıkları gibi evliliğe ilk adım aşamalarını anlattıklarını söyleyen Gündoğdu, “Eşler arası ilişkiler, çocuk ve ergenlerle iletişim, çocuk ihmal ve istismarı, madde ve teknoloji bağımlılığı, aile büyükleriyle iletişim, aile içi şiddet, boşanma ve sonuçlarına dair konu başlıkları dokuz hafta devam eden seminerlerle katılımcılarımıza anlatılıyor. Toplumun temeli olan ailenin korunması, huzurlu yuvalara dönüşmesi için kadınıyla erkeğiyle her ferdin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Akdeniz İlçe Müftülüğü olarak bizlerde Aile ve Dini Rehberlik Büromuzun hazırlamış olduğu dersler ile benden bize giden yola ışık tutuyor. “Yuvamda Huzur Var” Projesi; yuva sıcaklığında, huzurlu yarınlara tertemiz nesiller yetiştirmek için katılımcılarını bekliyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi