Çorum Müftülüğü, TDV “Zekat ve Fitre Bağış Stant”ı Açtı.

Türkiye Diyanet Vakfı ülke genelinde olduğu gibi Çorum’da da vatandaşların zekât ve filtrelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amacıyla stant açtı.

Çorum Müftülüğü, TDV “Zekat ve Fitre Bağış Stant”ı Açtı.
Yayınlama: 09.05.2019
795
A+
A-

İl Müftümüz ve Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şube Başkanı Muharrem Biçer, hürriyet meydanı saat kulesi yanında açılan ‘Zekat ve Fitre Stant’ını ziyaret etti. Ziyarette TDV Çorum Şube Temsilcisi Mustafa Ersoy, TDV Şube İşlemleri Görevlisi R.Tarık Gökçe ve Stant Görevlisi Abdurrahman Kazancı’da hazır bulundu.

Hürriyet Meydanı Saat Kulesi yanında bulunan Türkiye Diyanet Vakfı Zekat ve Fitre Bağış Standı ziyaretinde konuşan İl Müftümüz ve Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şube Başkanı Muharrem Biçer; “Türkiye Diyanet Vakfı, ülkemizde ve dünyanın her yerinde adeta yedi kıtada insanlığa hizmet etmek için üstün gayret göstererek vatandaşların vermiş olduğu zekât ve fitreleri zamanında gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Türkiye Diyanet Vakfımız bu yıl da ‘Kardeşlerini Unutma, Beklenen Sensin’ sloganıyla başlattığı bağış kampanyasıyla Hürriyet Meydanı Çorum saat kulesi önünde kurduğumuz stant da bağışlanan zekat ve fitrelerin Çorum’daki,  ülkemizdeki ve Afganistan, Pakistan, Arakan başta olmak üzere Orta Asya, Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri, Kafkasya ve Kara Kıta Afrika’nın Ak Yürekli İnsanlarına kadar dünyanın dört bir tarafındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için çalışmalarımız başladı. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın elinden tutmak, onların yalnız olmadığını hissettirmek adına vatandaşlarımızın zekat ve fitre bağışlarını görevlilerimiz vasıtasıyla kolaylıkla standımızda alabiliyoruz. Bu yılda Çorumlu vatandaşlarımızın zekat ve fitre bağışlarını rahatça yapabilmeleri için bağışçılarımızı standımıza bekliyoruz.” dedi.

İl Müftümüz ve TDV Çorum Şube Başkanı Muharrem Biçer, açılan standın Çorumlu vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördüğünü söyleyerek ramazan ayı sonuna kadar ‘Zekat ve Fitre Bağış’ standının hafta içi mesai saatlerinde, hafta sonu da öğle namazında sonra akşam 18:00’a kadar açık olacağını söyledi.

BİÇER, “TÜRKİYE DİYANET VAKFI OTOMATİK ZEKAT HESAPLAMA SİSTEMİ KURDU”

İl Müftümüz ve TDV Çorum Şube Başkanı Muharrem Biçer yaptığı açıklamada, bu yıl ramazan ayında “İnfak” kültürünün gündemde her zamankinden daha fazla yer alması ve vatandaşlarca zekât ibadetinin şartlarının doğru anlaşılabilmesi amacıyla kurumsal bir zekât çalışması yaptıklarını belirtti.

Biçer, Zekat ve Fitre Bağış Stantlarının yanı sıra Türkiye Diyanet Vakfı tarafından vatandaşların İslam’ın şartlarından biri olan zekât ibadetini yıl boyunca yerine getirebilmesi, mal varlığının hesaplanıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına yardımcı olabilmek amacıyla özel bir internet sitesi kurulduğunu belirterek TDV tarafından “Kardeşliğimiz Zekâtla Bereketlensin” projesi kapsamında kurulan “zekathesapla.tdv.org” internet sitesinde, “Nakit ve Gayrimenkul”, “Zirai Mahsul”, “Yer Altı Zenginlikleri” ile “Saime Hayvanlar”gibi başlıklarda mal varlıkları kalem kalem hesaplanarak yükümlünün vermesi gereken zekât miktarlarının da kolaylıkla belirlendiğini söyledi.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Yapay Zeka Eğitim Platformu