Denizli İl Müftülüğü Kur’an Kursu Öğreticisi Alım ilanı

Denizli ilinde bulunan ilçelere 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı 2.yarı yılda ihtiyaç duyulan Kur’an kurslarında, ek ders ücreti karşılığı görevlendirilmek üzere geçici Kur’an Kursu öğreticisi alınacaktır. (bayan)

Denizli İl Müftülüğü Kur’an Kursu Öğreticisi Alım ilanı
Yayınlama: 07.01.2019
2.284
A+
A-

SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48′ inci Maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5’inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
 3. İmam-Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak,
 4. Kur’an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak,
 5. 2018 yılı KPSS (DHBT)’den en az 60 puan almış olmak.
 6. 2018 yılı KPSS (DHBT) puanı 60 ve üzeri alan yeterli sayıda müracaatçı bulunmadığı takdirde,  2018 yılı KPSS (DHBT)’ye girmiş olmak,
 7.  4-6 Yaş grubu Kur’an kursları için; 3’üncü maddede belirtilen dini öğrenim düzeylerinden birine sahip olmakla birlikte çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili resmi diploma veya 19.01.2017 tarihinden önce herhangi bir kuruluştan çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili 296 saat ve üzeri belge veya sertifikaya sahip olmak veya 19.01.2017 tarihinden sonra herhangi bir kuruluştan çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili 380 saat ve üzeri belge veya sertifikaya sahip olmak.
 8. Başkanlığımızın 17/08/2018 tarihli ve E.113759 sayılı 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Kur’an Kursları Uygulama Esasları yazısının 4-6 Yaş Grubu Öğrencilere Yönelik Din Eğitimi Verilen Kur’an Kursları Maddesinde belirtilen şartlardan birini taşıyor olmak.

(BU MADDEDE BELİRTİLEN ŞARTLAR DETAYLI BİR ŞEKİLDEEKTE GÖSTERİLMİŞTİR)

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48” inci Maddesinin 8. bendindeki Güvenlik Soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1 – Dilekçe,

 • T.C. kimlik no’lu nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • En son öğrenim durumunu gösterir belge/diploma fotokopisi,
 • 2018 yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi,
 • Varsa hafızlık belgesi fotokopisi

BAŞVURU. SINAV. GÖREVLENDİRME İŞLEMLERİ VE DİĞER HUSUSLAR

 1. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar en geç 21/01/2019Pazartesi mesai bitimine kadar dilekçeleri ve KPSS (DHBT) sonuç belgeleri ile görev almak istedikleri İlçe Müftülüğüne müracaat edeceklerdir.Her aday sadece bir İlçe Müftülüğüne müracaat edebilir.(ya normal Eğitim-Öğretime ya da 4-6yaş gurubuna) Birden fazla ilçeye müracaat edenlerin müracaatları iptal edilip sınava alınmayacaklardır.

                                                                                                                                  

 • Sınav, Merkezefendi İlçesi Hacı Karacalar  (İl Müftülüğünün arka sokağında bulunan Camii) Camiinde 23Ocak 2019 tarihinde saat 09:00’da yapılacaktır.(Başvurunun çok olması halinde sınav 24Ocak 2019’da devam edecektir) Sınavsonuçları her ilçenininternetsitesindenveİlimiz Müftülüğü https://denizli.diyanet.gov.trinternet adresi “duyurular” bölümünde ilan edilecektir.
 • Her aday müracaat etmiş olduğu ilçeye göre sınava katılacak olup başarı sıralaması müracaat etmiş olduğu ilçeye göre belirlenecektir.(Müracaat ettiği İlçeye yerleştirilememesi durumunda, talep etmesi halinde ihtiyaç duyulan başka bir ilçede görevlendirilebilecektir.)
 • Görevlendirmeler, öncelikle 2018 yılı KPSS (DHBT)’den puanı 60 ve üzeri olup sözlü sınav sonucu başarılı olan adaylar arasından en yüksek puan alandan başlamak suretiyle, sözlü sınav puanı esas alınarak yapılacaktır. Geçici Öğretici ihtiyacı 2018 yılı KPSS (DHBT)  puanı 60 ve üzeri olup sözlü sınav sonucu başarılı olan adaylarla karşılanmaması halinde;  2018 yılı KPSS (DHBT) puanı 60’ın altında olup sözlü sınav sonucu başarılı olan adaylar arasından en yüksek puan alandan başlamak suretiyle, sözlü sınav puanı esas alınarak yapılacaktır.  Sözlü sınav puanlarının eşit olması halinde sırasıyla öğrenim düzeyi yüksek olana, KPSS puanı yüksek olana, doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.
 • Sınav ve görevlendirme süresince İl ve İlçe Müftülüklerimizin internet sitelerinden yapılacak tüm duyurular tebligat sayılacaktır.
 • Sınav öncesi, sonrası ve görevlendirme sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi yerleştirilmeleri yapılsa dahi görevleriyle ilişikleri kesilecektir. İdare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal yollardan tazmin edilecektir.
 • Bu duyurudaki şartlar, bu sınav için geçerlidir.
 • Bu duyuruda yer almayan hususlarla ilgili olarak Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği, Vaizlik, Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatiplik ve Müezzin-Kayyım Kadrolarına Atama ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliği, Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği ile Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar, Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesi hükümleri geçerlidir.

SINAV KONULARI

 Kur’an-ı Kerim, Ezber ve tecvit kuralları ile Dini bilgiler (İtikat, ibadet, siyer ve ahlâk konuları),

İLETİŞİM

SırakapılarMah. 1582 Sk.No:18. Merkezefendi/DENİZLİ Telefon: (0 258) 241 06 38 Dahili No : (123)

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup