DHBT Sınav Başvuruları Ne Zaman?

DHBT Sınav Başvuruları Ne Zaman?
Yayınlama: 07.11.2023
3
A+
A-

BAŞVURU TARİHİ!

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, kamu personeli adayları için kritik öneme sahip olan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) bir aşaması olan Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) başvuruları, 9 Ağustos 2024 tarihinde start alıyor. Adayların kayıtlarını tamamlamaları için son tarih ise 15 Ağustos 2024 olarak belirlendi.

Kimler Başvurmalı?

DHBT; İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Kur’an Kursu Öğreticisi, Vaiz ve Diyanet teşkilatının diğer kadrolarında görev almak isteyenler için vazgeçilmez bir adım niteliğinde. Bu sınav, söz konusu görevler için olmazsa olmaz bir yeterlilik sınavı olarak öne çıkıyor.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden yapılacak olan başvurular dijital ortamda gerçekleştirilecek. Adayların, başvuruya oturmadan evvel gerekli tüm belgeleri ve bilgileri yanlarında hazır bulundurmaları gerekmekte.
Sınavın Önemi ve Hazırlık Süreci
DHBT, İslami ilimler konusunda bilgili ve bu bilgiyi mesleki yaşantısına aktarmayı hedefleyen adaylar için kariyerlerinde bir dönüm noktası olabilir. Sınavda başarıyı hedefleyenlerin alanlarına hakimiyetleri ve güncel konulara dair bilgileri gerekiyor.
Adaylara, sınav formatını ve içeriğini iyi kavrayabilmeleri için sınavdan önce kapsamlı bir hazırlık süreci geçirmeleri tavsiye ediliyor. ÖSYM takvimine göre belirlenen tarihte yapılacak olan DHBT’nin sonuçları, sınavın ardından ÖSYM’nin resmi web sitesinde ilan edilecek.

Başvuru Detaylarına Dikkat!

Başvuru sırasında ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzda yer alan tüm talimatlar büyük bir dikkatle incelenmeli ve adaylar tarafından eksiksiz olarak uygulanmalıdır. Başvuru zaman çizelgesini kaçıran adaylar, maalesef sınav hakkını kaybedeceklerdir.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup