Diyanet Başarılı Personele “Teşekkür Belgesi” Gönderdi

Kurban organizasyonunda görev alan personele “Teşekkür Belgesi”

Diyanet Başarılı Personele “Teşekkür Belgesi” Gönderdi
Yayınlama: 20.12.2022
31
A+
A-
Diyanet İşleri Başkanlığı, 2022 yılı Vekâletle Kurban Organizasyonu’nda görev alan başarılı din görevlilerine “Teşekkür Belgesi” gönderdi.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın imzasıyla gönderilen belgeler, İl Müftüsü ve TDV Giresun Şubesi Başkanı Ramazan Topcan tarafından din görevlilerine takdim edildi.
İl Müftüsü Topcan, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) ortaklaşa yürüttüğü organizasyona katkı sunan din görevlileri ve gönüllülerinin alın teri gerektiren, manevi değeri yüksek bir hizmeti üstlendiklerini belirtti.
Müftü Topcan, organizasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, “Aziz milletimizin vekaletleriyle emanet ettiği kurban hisselerinin kesimini halel getirmeden tamamladık. Şartları taşıyan kurbanlıkların kesimleri İslami usullere uygun bir şekilde, vekalet veren vatandaşlarımızın isimleri tek tek okunarak yapıldı. Başta ülkemiz olmak üzere gönül coğrafyamızın dört bir yanına giden görevli ve gönüllülerimiz, emanetleri ihtiyaç sahiplerine titizlikle ulaştırdı.” dedi.
Din görevlilerinin ve gönüllülerinin bayram süresince gece gündüz demeden çalıştığını vurgulayan Müftü Topcan, “Diyanet teşkilatımızın ve Vakfımızın fedakâr mensupları görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiler. Herkes bayram yapıp, kendi kurbanını keserken, onlar ailelerinden ayrı günler geçirerek özveriyle çalıştı.
Hayırsever milletimizin her bir ferdine organizasyonumuza sağladıkları katkı, din görevlilerimiz ve gönüllerimize de azim ve gayretleri dolayısıyla teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” diye konuştu.
Topcan, din görevlileri Haydar Bilge, Fatih Fatsa, Mustafa Çalışkan, Şahin Beyaz, Fatih Çetin, Yüksel Yılmaz, Bilgin Kalyoncuoğlu ve VHKİ Murat Tekbaş’a, Başkan Erbaş imzalı teşekkür belgelerini takdim etti.
Başkan Erbaş imzalı belgelerde şu ifadeler yer aldı: “’Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş’ temasıyla Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliği ile yürütülen 2022 yılı Vekâletle Kurban Organizasyonu’nda gösterdiğiniz çaba ve gayret için teşekkür eder, hayırlı hizmetlerinizde muvaffakiyetler dilerim.”

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi