Diyanet İşleri Başkanı Antalya’ya Gitti!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Antalya’ya gitti. Detaylar haberde…

Diyanet İşleri Başkanı Antalya’ya Gitti!
Yayınlama: 25.02.2019
624
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir DİNÇ ve Hizmet İçi Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Cafer Tayyar DOYMAZ 23.02.2019 tarihinde Antalya’ya geldi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ ve heyetini Antalya Havaalanında İl Müftümüz Osman ARTAN, Antalya Sağlık İl Müdürü Dr. Ünal HÜLÜR, Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kemal ÖNDER, İl Müftü Yardımcıları Osman DEMİREL, Mustafa ŞİMŞEK, Muratpaşa İlçe Müftüsü Kuddusi UYSAL karşıladılar.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ ilk olarak  tedavisi için ilik nakli olması gereken 3,5 yaşındaki Öykü Arin ve ailesini ziyaret etti, kök hücre bağışı çağrısı yaptı. İzmir’de ilik nakli bekleyen ve tedavi için Antalya’ya gelen lösemi hastası minik Öykü Arin ve ailesi, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın sürpriz ziyaretiyle sevindi. Öykü Arin, annesi Eylem ve babası Çağdaş Yazıcı’yı kaldıkları evde ziyaret eden Başkan Erbaş’a, eşi Seher ve kızı Bihter Serra ile İl Müftümüz Osman Artan, İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kemal ÖNDER, İl Müftü Yardımcıları Osman DEMİREL, Mustafa ŞİMŞEK, Muratpaşa İlçe Müftüsü Kuddusi UYSAL’da eşlik etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ ziyaretinin ikinci gününde Antalya Manavgat ilçesinde  düzenlenen “Etkili Din Görevlisi, Etkin Din Hizmeti” başlıklı hizmet içi eğitim seminerinde din görevlilerine seslendi. Manavgatta düzenlenen programın açılış konuşmasını İl Müftümüz Osman ARTAN yaptı. İl Müftümüz Osman ARTAN konuşmasında şunları söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından Antalya’mızda düzenlenen hizmet içi eğitim seminerlerine Türkiye’mizin her yerinden gönül mimarları din görevlilerimiz teşrif etmektedirler. Bu seminerlerimiz görevlerimiz arasında birlik ve beraberliği tesis etme ve kaynaşmayı sağlama açısından çok önemlidir.

Antalya denildiği zaman toplumumuzda ilk akla gelen deniz, güneş ve turizmdir. Ancak Antalya’nın çok başka bir yönü daha vardır. Antalya 4 tane Diyanet İşleri Başkanı yetiştirmiştir. İbrahim Bedrettin Elmalı, Hasan Hüsnü Erdem, Ahmet Hamdi Akseki ve Eyüp Sabri Hayırlıoğlu bu başkanlarımızdır.  Ayrıca Elmalılı Hamdi Yazır’da Antalya’mızın yetiştirdiği önemli ilim adamlarındandır. dedi.  İl Müftümüz Osman ARTAN Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ’a, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir DİNÇ ve Hizmet İçi Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Cafer Tayyar DOYMAZ’a ve bütün katılımcılara Antalya’ya teşriflerinden dolayı teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

İl Müftüsü Osman ARTAN’ın konuşmasından sonra kürsüye gelen Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir DİNÇ’in selamlama konuşmasından sonra Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ konuşmalarını yapmak üzere kürsüyü teşrif ettiler. Diyanet İşleri Başkanı ERBAŞ şunları söyledi. Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen seminerde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kur’an-ı Kerim’in ve sünnetinin insanlara anlatılmasının din görevlilerinin üzerinde bir emanet olduğunu ifade ederek, “Biz o emanete en güzel bir şekilde sarılmak zorundayız. Mihrab, minber, kürsü Peygamber makamıdır. O yüzden bu topluluk, milletin ve ümmetin umududur. Ümmet bizim hizmetlerimizi bekliyor” dedi.

Başkan Erbaş camilerin birer mektep haline getirilmesinin önemine işaret ederek, “Cami dersleriyle, camilerde Kur’an öğretimiyle kalbi camilere bağlı çocuklar, gençler yetiştirilir. Camiler onun için çok önemli, hepiniz sadece imamlık yapmıyorsunuz, her biriniz aynı zamanda muallimsiniz, onun için diyorum ki bunun idrakinde olalım” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların akabinde program sona erdi.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup