Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Muğla Özel Harekat Şube Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Muğla Özel Harekat Şube Müdürlüğünü ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, vatanın her bir karışının şehit kanlarıyla sulandığını ve bunun da vatanın ne kadar kıymetli olduğunun göstergesi olduğunu ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Muğla Özel Harekat Şube Müdürlüğünü Ziyaret Etti
Yayınlama: 28.10.2019
435
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Muğla Özel Harekat Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu tarafından karşılanan Başkan Erbaş, şeref defterini imzaladı.

Başkan Erbaş, vatanın her bir karışının şehit kanlarıyla sulandığını ve bunun da vatanın ne kadar kıymetli olduğunun göstergesi olduğunu ifade ederek, “ İstiklal Marşı şairimiz diyor ya, “Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda. Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.” Bu gün de bu topraklar için şehit veriyoruz. Rabbim, bu milletimiz, vatanımız, ezanımız, bayrağımız için feda-i can eden bütün şehitlerimize, gazilerimize rahmet eylesin. Hayatta olan gazilerimize acil şifalar nasip eylesin” dedi.

Şehitlik ve gaziliğin önemine değinen Başkan Erbaş, “Peygamberlikten sonra insanoğluna nasip olacak en önemli unvanlar, şehitlik ve gaziliktir. Bu aşkla biz vatanımızı severiz. Bu aşkla hizmet ederiz. Bu aşkla askerliğimizi yaparız. Polis olarak bu aşkla çalışırız. Biz çocuklarımızı, gençlerimizi bu ruhla yetiştirmek zorundayız. Bu en mukaddes kavramlarımızı çocuklarımıza, gençlerimize öğrettirsek, onları bu çizgide yetiştirirsek inşallah vatanımız, devletimiz, milletimiz ilelebet payidar olacaktır” diye konuştu.

Başkan Erbaş, konuşmasında Vali Esengül Civelek, İl Emniyet Süleyman Suvat Dilberoğlu ve özel harekat merkezinde görevli olan polislere teşekkür ederek, “Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Rabbim sizleri, her türlü şerlerden, kötülüklerden ve sınırlarımızın içinde ve dışında terör örgütlerine karşı sizi ve milletimizin yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş, konuşmasının ardından özel hareket polisleriyle tanıştı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ziyarete, Vali Esengül Civelek, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz ve TDV Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat da katıldı.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi