Diyanet’in Reisi Erbaş, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat CEBECİ’yi Ziyaret Etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İl Buluşmaları” kapsamında beraberindeki heyetle Yalova’ya gitti. Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat CEBECİ’yi de ziyaret etti.

Diyanet’in Reisi Erbaş, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat CEBECİ’yi Ziyaret Etti.
Yayınlama: 06.07.2018
840
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İl Buluşmaları” kapsamında Yalova’ya gitti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Yalova programına Vali Tuğba Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek başladı.

İl buluşmaları kapsamında illere ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Erbaş, illerde yürütülen din hizmetlerini, din eğitimini bölgede görev yapan din görevlileri ile müzakere ettiklerini söyledi.

İllerde çeşitli sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle de bir araya geldiklerini dile getiren Başkan Erbaş, “Bugün icazet merasimleri var, hem erkek hem bayan hafızlarımızın icazet merasimlerinde beraber olacağız, onların mutluluğunu paylaşacağız” dedi.

Başkan Erbaş, Vali Yılmaz’a çalışmalarında başarılar diledi.

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz da Prof. Dr. Erbaş’ın Yalova’yı ziyaretinden mutluluk duyduklarını dile getirerek, “Diyanet İşleri Başkanı olarak atandıktan sonra ilimiz adına üzüldük ama ülkemiz adına gurur duyduk. Çok sevindik” dedi.

“Çocuklar bize emanettir”

Başkan Erbaş, bir gazetecinin “Son zamanlarda özellikle çocuklara yönelik istismar konusunda talihsiz olaylar yaşıyoruz. Bu konuda sizden bir görüş almak isteriz. Halkın özellikle aydınlatılması, bilinçlendirilmesi yönünde Diyanet ne gibi çalışmalar yapacak?” sorusu üzerine, “Gerçekten bundan çok rahatsızlık duyuyoruz, üzülüyoruz. Çünkü bizim inancımızda insan çok önemli. Özellikle çocuklar, masumlar, kadınlar bize bir emanettir. Bu emanete riayet etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş, konuyla ilgili şunları kaydetti:

“Ehlinizi, çocuklarınızı koruyunuz mealinde ayetler, hadisler her zaman bizi buna teşvik ediyor. Medeniyetimize ve Peygamber Efendimizin uygulamalarına baktığımız zaman, her zaman onların yanında yer almış, korumuş kollamış, yetimlerin babası olmuş çocukların babası olmuş. Dolayısıyla biz Diyanet İşleri Başkanlığı olarak büyük bir seferberlik içerisindeyiz. Milletin her kesimine bu noktada farkındalık oluşturmak, çocuklarımıza sahip çıkmak, onların bundan 7-8 ay önce ortaya çıkan küçük yaşta kız çocuklarının evlendirilmesi konusunda hutbelerimizde, vaazlarımızda, irşat faaliyetlerimizde çocuklarımızın eğitimine önem vermemiz gerektiği, öncelikle onların belli bir yetişmişlik ve olgunluk çağına ulaşmadan evlendirilmesi konusuna gidilmemesi ve sahip çıkmamız noktasında, eğitimi, yetiştirilmesi noktasında bir seferberlik başlattık. Bu devam edecektir inşallah. Umarım bu üzücü olaylar tekerrür etmez ve milletimiz daha bir farkındalık içerisinde olur diye düşünüyorum.”

Rektörlük ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş, daha sonra Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci’yi de ziyaret etti.

Başkan Erbaş, rektörlüğün çok önemli bir görev olduğunu belirterek, “Şehrin eğitim hayatının en üst noktada geliştirilmesi niteliğinin arttırılması şehre katkı sağlaması noktasında üniversite çok önemlidir” dedi.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Erbaş’a teşekkür etti.

Yalova Üniversitesi’nin ardından il müftülüğüne geçen Başkan Erbaş, burada İl Müftüsü Turgut Açari’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaretlerde, Diyanet İşleri Başkan yardımcıları Prof. Dr. Huriye Martı ve Prof. Dr. Ramazan Muslu, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Mushafları inceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin ve İl Müftüsü Turgut Açari hazır bulundu.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Yapay Zeka Eğitim Platformu