Diyanet’ten Aday Kur’an Kursu Öğreticileri, İmam ve Müezzinlere Hazırlayıcı Eğitim

Diyanet İşleri Başkanlığı, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tarafından Aday Kur’an Kursu Öğreticileri, İmam ve Müezzinlere Hazırlayıcı Eğitim Duyurusu Yayımladı..

Diyanet’ten Aday Kur’an Kursu Öğreticileri, İmam ve Müezzinlere Hazırlayıcı Eğitim
Yayınlama: 25.08.2018
2.325
A+
A-

Başkanlığımızca taşra teşkilatında görev yapmakta olan aday görevlilerin Hazırlayıcı eğitimlerinin il Müftülüklerince düzenlenmesi ilgi onayla uygun görülmüştür. Bu itibarla;

Aday Kur’an Kursu Öğreticileri İmam-Hatip ve müezzinlere

Hazırlayıcı eğitimleri yol hariç 03 Eylül-03 Ekim 2018 tarihleri arasımla ll/llçc Müftülüklerince düzenlenecektir.Planlanan eğitimin DİBBYS/EHYS/Eğitim Yönetirni/Hizmet içi Eğitim modülüne, ilgili müftülüklcree “Hazırlayıcı Eğitim” olarak işlenmesi, kursiyerlerin eklenmesi ve eğitimin sonunda eğitim notlarının girilmesi sağlanacaktır.

Temel eğitim almayan aday görevli Hazırlayıcı eğitime alınmayacaktır.Kk-1 ’de yer alan ders programı uygulanacaktır.Ek-2 “Aday Görevlileri Değerlendirme Formu” ck-l ders programına göre oluşturulacaktır.

İlgi (a) Yönetmeliğin 8. Maddesi uyarınca, mahallince “Eğitim ve Sınav Yürütme Komisyonu” kurulacak ve bıı komisyon aynı Yönetmeliğin 9’uncu maddesine göre, udny görevlilerin (Kur’an Kursu öğreticisi. İmam Hatip ve Müezzin Kayyım) hazırlayıcı eğitimleri ile ilgili iş ve işlemlerini yürütecektir.Hazırlayıcı eğitime alınan aday görevlilerin “Aday Görevliler Değerlendirme Formu”nun “Hazırlayıcı Eğitim” bölümü ll’llçc müftülüklerince doldurulacaktır.

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü

İşte O Resmi Yazı…

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi