Düzce Müftülüğü, “Biz Bir Aileyiz. Ailece Cuma Gecesi Camideyiz”

Düzce İl Müftülüğümüz tarafından başlatılan “Biz Bir Aileyiz. Ailece Cuma Gecesi Camideyiz” projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Düzce Müftülüğü, “Biz Bir Aileyiz. Ailece Cuma Gecesi Camideyiz”
Yayınlama: 12.04.2019
836
A+
A-

Amacı; Aile hakkında toplumun dinȋ açıdan doğru bilgilendirilmesini sağlamak, aile yapısının korunmasına katkıda bulunmak, halkımızın özellikle aile ve aile bireyleri ile ilgili dinî içerikli sorunlarının çözümüne katkı sağlamak, aile bireylerine sosyal, ekonomik ve kültürel değişimler sonucu karşı karşıya kaldığı riskler ve yeni sorun alanları karşısında güçlendirmek için manevi destek hizmeti sunmak gayesi ile kurulmuş Aile ve Dini Rehberlik Bürolarının tanıtımını yapmak, aile yapısını güçlendirmek, yaygınlaşan boşanma ve aile içi şiddete karşı halkı bilinçlendirmek, Müftülük bünyesinde aileye yönelik faaliyet yürüten Aileve Dini RehberlikBürosu’nun tanıtımını yapmak, soru- cevap yöntemi ile köy ve mahallelerimizin sorun haritasını oluşturmak olan proje bu hafta Yahyalar, Muncurlu, Eski Mengencik, Gürcü Çiftlik Merkez, Doğanlı Merkez, Musababa ve Çerkez Taşköprü Köyü Camilerinde gerçekleşti.

İl Müftümüz Hüseyin Can’ın başkanlığında her hafta Perşembe akşam ve yatsı namazı arasında 7 ekiple icra edilen projeye vatandaşların yoğun ilgisi devam ediyor.

Proje kapsamında bu hafta Yahyalar Mahallesinde vatandaşlar ile buluşan İl Müftümüz Hüseyin Can, Aile birey arasındaki sadakat hakkında vaaz verdi. Ailede mutluluk, sağlam bir kulluk duygusuyla yakalanabileceğini ifade eden Müftü Can, ‘’ Yaratanla sağlam bir iletişim kuran insanlar, elbette eşini ve çocuklarını sever ve onlara değer verir. Huzurlu bir aile yapısının temelinde güçlü sevgi ve saygı bağları olmalıdır.  Eşler arasında birbirlerine karşı içten sevgi ve değer verme ahlakı olan saygı olduğu sürece mutlu bir ailenin varlığından bahsedilebilir. Bu konuda bizim için rol model Hz. Peygamberdir. Mutlu aile bağlarının güçlenmesinde sevgi kadar eşlerin arasında saygının varlığı da çok önemlidir. Ailede mutluluğun en temel sebeplerinden birisi de karşılıklı güven ve sadakattir. Aile hayatında, hanımın kocasına, kocanın hanımına sonuna kadar güvenmesi, sadakatsizlik yapmayacakları konusunda birbirlerinden emin olmaları gerekir.’’ dedi.

Proje kapsamında görevlilerimiz her hafta Perşembe akşam ve yatsı namazı arasında vatandaşlar ile buluşmaya devam edecektir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi