Erbaş Açıkladı! “Türkiye Diyanet Vakfı ve Türkiye Maarif Vakfı Güçlerini Birleştirecek”

Türkiye Diyanet Vakfı ve Türkiye Maarif Vakfı hem yurt içinde hem de yurt dışında bütün insanların çocuklarına eğitim verme noktasında güçlerini birleştirecektir

Erbaş Açıkladı! “Türkiye Diyanet Vakfı ve Türkiye Maarif Vakfı Güçlerini Birleştirecek”
Yayınlama: 15.01.2019
969
A+
A-

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile Türkiye Maarif Vakfı (TMV) arasında, dini istismar eden yapılarla mücadele, eğitim ve kültür faaliyetleri konularında iş birliği yapılmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ile TMV Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, TDV ile TMV arasında FETÖ gibi dini istismar eden yapılarla mücadele, eğitim ve kültür faaliyetleri konularında iş birliği yapılmasına ilişkin protokolü imzaladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Diyanet İşleri Başkanı ve TDV Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Türkiye Diyanet Vakfı ve Türkiye Maarif Vakfı hem yurt içinde hem de yurt dışında bütün insanların çocuklarına eğitim verme noktasında güçlerini birleştirecektir” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca yurt dışında her yıl din hizmetleri konferanslarının yapıldığını ifade eden Başkan Erbaş, bu çalışmalarda FETÖ ve benzeri dini istismar eden örgütlerle mücadeleye önem verildiğini söyledi.

TMV’nin de yurt dışında eğitim alanında güzel çalışmalar yaptığına işaret eden Başkan Erbaş, iş birliği kapsamında yurt içi ve yurt dışında doğru dini bilginin insanlara ulaştırılması ve İslamofobinin engellenmesi konusunda mücadele verilmesi gerektiğini kaydetti.

Başkan Erbaş, bu çalışmaların 15 Temmuz darbe girişiminin ardından artarak devam ettiğini anımsatarak, “Türkiye Diyanet Vakfı ve Türkiye Maarif Vakfı hem yurt içinde hem de yurt dışında bütün insanların çocuklarına eğitim verme noktasında güçlerini birleştirecektir. Protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

“Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye’nin yurt dışında hizmet eden kurumlarının başında geliyor”

TMV Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ise Türkiye’nin yurt dışında farklı alanlarda hizmet eden birçok kurumunun bulunduğunu anımsatarak, Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV’nin bu kurumların başında geldiğini söyledi.

Protokolle kurumların birikimlerinin paylaşımı noktasında önemli bir iş birliği yapıldığını ifade eden Akgün, şunları kaydetti:

“Biz ele ele verip hem gönül birliği hem de fiili iş birliği yaparak, Türkiye’nin kültürel diplomasi alanında yurt dışındaki etkinliğini daha görünür kılmak ve temsil ettiğimiz değerlerimizi oralara sağlıklı bir şekilde götürmek istiyoruz. FETÖ ve benzeri gruplarla mücadele etmenin en efektif yolu sahayı boş bırakmamaktır. Bu iş birliğiyle insanların ihtiyaç duyduğu mesajı doğru kanallar ve doğru yöntemlerle götürerek, Türkiye’nin temsil ettiği değerleri yurt dışında daha doğru bir şekilde temsil edeceğiz.”

İmza töreninde, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Selim Argun, Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, TDV Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İlyas Serenli, TMV’nin üst düzey yöneticileri hazır bulundu.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT Online (Canlı Ders) Hazırlık Kursu - 3. Grup