Eskişehir Müftülüğünün Düzenlediği Umre Semineri!

İl Müftülüğümüzün koordinesinde tecrübeli din görevlilerimizin çabalarıyla İl ve ilçe müftülüklerimize kayıt yaptıran umre yolcuları için eğitim semineri yapıldı.

Eskişehir Müftülüğünün Düzenlediği Umre Semineri!
Yayınlama: 13.02.2019
472
A+
A-

Programa umrecilerimiz ve kafile görevlileri katıldı.

Umrecilerimizin azami istifade etmeleri için salon ortamında yapılan eğitim seminerinde İl Müftüsü Bekir GEREK, İl Müftü Yardımcısı Dilaver ŞAHİN, şube müdürü Mustafa BİLTÜRK,  Vaizler Fatih KAYIŞOĞLU ve Hafize DEĞİRMENCİ Diyanet İşleri Başkanlığının eğitim programı çerçevesinde umre yolcularına bilgilendirmede bulundu.

İl Müftüsü Bekir GEREK seminerde yaptığı konuşmada; umre ibadetinin gönüllerimizi imar etme bakımından önemli bir ibadet olduğunu ve bize Peygamberimizin tavsiyesi sünnet bir ibadet olduğunu belirterek bu ibadet sayesinde bir taraftan Kabe’de rabbimize misafir Medine de Peygamber efendimize komsu olma fırsatı bulmaktadır. Diğer taraftan modern zamanların getirdiği meşguliyetten uzak bir şekilde kendimizi tam ibadete verme fırsatı elde etmekteyiz. Bundan dolayı gönüllerimizi umre ile ahlakımızı kuran ile sevgimizi peygamberimizin sevgisi ile buluşturalım dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak hac ve umre ibadetinde en üst seviyede hizmet verdiklerini belirterek Eskişehir’den yeterli müracaat olduğunda Hasan Polatkan Hava Limanından özel uçakla umreye gönderdiklerini belirterek umrecilere hayırlı yolculuk diledi.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

2024 DHBT, Türkiye Geneli ÜCRETSİZ 15'li Online Deneme Sınav Paketi